Bidon dla małego dziecka to element, który powinien znaleźć się w wyprawce każdego przedszkolaka. Ten niepozorny produkt pozwala w wygodny, a co najważniejsze bezpieczny sposób uzupełnić dziecku płyny, kiedy znajduje się ono poza domem. Oferta tego typu produktów jest w związku z tym niezwykle szeroka. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, jaki bidon dla dziecka będzie najlepszy oraz czy w ogóle warto w niego inwestować, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.


Jaki bidon wybrać do przedszkola? 4 elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę

Stając przed wyborem pojemnika na picie dla swojego przedszkolaka, z pewnością zadajesz sobie pytanie, jaki bidon do przedszkola będzie najlepszy. Na rynku spotkać można różnorodne modele, różniące się między sobą nie tylko kolorami i designem, ale także kształtem, systemem pobierania z nich napojów przez dziecko oraz pojemnością. Najważniejsze w przypadku bidonów dla dzieci są jednak 4 poniższe kwestie. 

Odpowiednia pojemność bidonu dla dziecka

Wybierając bidon dla małego dziecka, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego pojemność. Najlepiej postawić na modele mieszczące około 500 ml płynu. Bidony litrowe lub 900 ml, choć są w stanie pomieścić więcej płynu, są także po ich zapełnieniu cięższe, a dziecko prawdopodobnie nie wypije całej ich zawartości. 

Materiał, z jakiego jest wykonany bidon dla dziecka

Kolejną wartą uwagi kwestią jest to, z jakiego materiału został wykonany bidon do przedszkola. Najtańsze i zarazem najbezpieczniejsze dla najmłodszych bidony to te wykonane z plastiku. Za ich wyborem przemawia także niewielka waga tego typu butelek na napoje. Wybierając je, należy jednak zwrócić uwagę na to, czy:

  • posiadają oznaczenia 5/PP lub 4/LDPE czy też 2/HDPE,
  • są pozbawione BPA.

Odpowiedni kształt bidonu dla dziecka do przedszkola

Bidon dla dziecka do przedszkola z założenia ma być używany przez nie samodzielnie. Dlatego też powinien mieć odpowiedni kształt, który ułatwia jego chwytanie przez małe rączki, na przykład zwężany na środku. Oprócz tego powinien on być także wyposażony w zamknięcie, które jednocześnie będzie w pełni szczelne oraz nie będzie sprawiać problemów z jego otworzeniem przez dziecko. Jeśli chodzi natomiast o sposób, w jaki pobierany jest napój z bidonu, na rynku znaleźć można modele wyposażone w:

  • sportowy ustnik, sprawdzający się w przypadku starszych przedszkolaków,
  • słomkę, doskonałą dla dzieci, które dopiero idą do przedszkola lub żłobka,
  • ustnik, będący rozwiązaniem pośrednim między smoczkiem a sportowym ustnikiem.

Łatwość czyszczenia

Bidony dla dzieci to produkty wielorazowego użytku. Dlatego wybierając je, należy także zwrócić uwagę na to, czy ich czyszczenie nie będzie sprawiało problemu. Najlepiej, aby można było je myć w zmywarce. Oprócz tego powinny one posiadać jak najmniej zakamarków i trudno dostępnych miejsc, które utrudniałyby ich dokładne wyczyszczenie. 

Jakie napoje można wlewać do bidonów dla dzieci?

To, jaki bidon do przedszkola najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, zależy głównie od tego, jakie napoje chcesz w nim przygotowywać dziecku. W przypadku, kiedy ma być to woda, soki lub koktajle czy przestudzona herbatka z powodzeniem możesz postawić na plastikowe bidony. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby bidon dla małego dziecka był w stanie utrzymać temperaturę napoju w postaci ciepłego mleka lub herbaty przez długi czas, postaw na modele termiczne, które wykonywane są z izolowanych materiałów, takich jak na przykład stal nierdzewna. 

Dlaczego warto zainwestować w bidon dla dziecka do przedszkola?

Wielu rodziców uważa bidon dla małego dziecka za zbędny wydatek. Rozwiązanie to ma jednak więcej zalet, niż mogłoby się wydawać. Po pierwsze pozwala kontrolować to, co pije maluch, ponieważ to rodzice umieszczają w nim napoje. Po drugie pozwala on mieć dziecku picie zawsze przy sobie, a to z kolei ogranicza konieczność kupowania słodzonych, niezdrowych napojów. Po trzecie bidon dla dziecka do przedszkola jest o wiele bardziej ekologiczny i ekonomiczny. Wyobraź sobie, że każdego dnia kupujesz dla swojego dziecka do przedszkola butelkę wody za 2 złote. W ciągu miesiąca będzie ich mniej więcej 20, czyli wydasz 40 zł, w ciągu roku aż 240 sztuk plastikowych odpadów, za które zapłacisz 580 zł, za bidon zapłacisz tylko raz i to 5 razy mniej. 

Ponadto bidon dla małego dziecka sprawdzi się nie tylko w przedszkolu, jest również doskonałym rozwiązaniem pozwalającym zabrać dziecku ze sobą swoje ulubione picie na plac zabaw, wycieczkę czy też spacer. 

Gdzie kupić bidon dla przedszkolaka?

Skoro już wiesz, jaki bidon do przedszkola sprawdzi się najlepiej i dlaczego warto w niego zainwestować, powstaje kolejne pytanie, gdzie go kupić. Odpowiedzią na nie jest internetowy sklep z akcesoriami dla dzieci Malulu. Znajdziesz w nim z łatwością idealny bidon do przedszkola, który spełnia wszelkie warunki związane z jego pojemnością, jakością wykonania oraz łatwością obsługi przez maluszka. Do tego w atrakcyjnych cenach oraz wielu wariantach kolorystycznych do wyboru!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku