Organizacja przyjęcia to niekiedy bardzo stresująca rzecz. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach równocześnie, żeby zapewnić gościom wygodę i być zadowolonym z efektu. Każdy gospodarz chciałby, żeby spotkanie u niego zostało zapamiętane jako nie tylko czas świetnej zabawy. Zależy nam na imponującym wrażeniu, na które składają się pyszne potrawy, miłe towarzystwo oraz piękne dodatki. Jedną z drobnych rzeczy, o których warto pamiętać są podkłady cukiernicze. Łatwo je pominąć, ponieważ są niedrogim i z pozoru mało istotnym elementem, jednak warto zawsze mieć kilka sztuk w domu.


Podkłady pod ciasta mogą być ciekawym i inspirującym elementem przyjęcia!

Podkłady cukiernicze to dekoracyjne elementy, które umieszcza się pod wypiekami. Są produkowane z nieprzemakalnej tektury i wykonane w rozmaitych wzorach i kolorach. Te o dużej średnicy umieszcza się pod tortami lub całymi ciastami, zazwyczaj o podstawie okręgu. Dostępne są także podkładki mniejsze, przeznaczone na pojedyncze babeczki czy muffiny. Planując przyjęcie można umieścić podkłady cukiernicze w strategicznych miejscach, nadając stołowi elegancki i "dopieszczony" wygląd. Często też używane są jako eleganckie zamienniki jednorazowych talerzy. Jest to ekologiczne rozwiązanie, gdyż podkłady cukiernicze nadają się do recyklingu a także szybko ulegają biodegradacji. Takie rozwiązanie ułatwia też i uprzyjemnia sprzątanie po przyjęciu- nie ma potrzeby mycia niezliczonej ilości zastawy stołowej.

 

Ażurowe boho, czy błyszczące glamour?

Największą zaletą podkładów cukierniczych jest ich wygląd. Ze względu na to, że są łatwe w produkcji można im nadać fantazyjne kształty i kolory. Ułatwi to dopasowanie dodatków do tematu przewodniego przyjęcia. Zaopatrując się w dekoracje stołu na rodzinne spotkanie w ogrodzie, czy formalny obiad mamy możliwość wybrania stylistyki, która najbardziej nam odpowiada. Najczęściej spotykanymi podkładami cukierniczymi są te przypominające dziergane i krochmalone serwetki. Zazwyczaj białe, ale niekoniecznie, dodają kunsztu i elegancji wypiekom, które na nich umieścimy. Skomplikowane ażurowe wzory przyciągają spojrzenie i robią bardzo pozytywne wrażenie. Miłośnikom minimalizmu zapewne przypadną do gustu podkłady cukiernicze o prostym, okrągłym kształcie, wspaniale komponujące się z innymi elementami nowoczesnego wnętrza. Aby jednak wciąż były efektywne warto wybrać te pomalowane na metaliczne kolory, przypominające złote lub srebrne tace. Szczególnie pięknie będą na nich wyglądały czarne lub kolorowe talerze czy ciasta bogato dekorowane.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku