Branża jubilerska zachwyca stosowanymi technikami zdobniczymi – w zależności od panujących trendów czerpią one z tradycji, jak i odnoszą się do nowoczesności. Ostatnie sezony dobitnie pokazały, że prawdziwym hitem są dekoracyjne detale o symbolicznych kształtach, które wyrażają więcej niż tysiąc słów. Za jeden z najpopularniejszych motywów uznaje się serce. Jego znaczenie jest intuicyjne, jednak warto poznać nieco więcej szczegółów na ten temat. Już teraz odkryj potencjał, jaki skrywają w sobie pierścionki, kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki z sercem!

Motyw serca w biżuterii – charakterystyka i znaczenie

Pochodzenie symbolu serca nie jest do końca znane, jednak w przypadku większości kultur ten charakterystyczny kształt stanowi synonim miłości i jest doskonale rozpoznawalny przez ludzi w różnym wieku. Obecnie widać, że jego znaczenie zaczyna się rozszerzać. Co współcześnie symbolizuje serce w branży jubilerskiej? Ten ponadczasowy i wszechstronny motyw coraz częściej kojarzy się także z dobrem, zaangażowaniem, przywiązaniem, bliskością, pozytywnymi emocjami, mądrością, odwagą, czy wspaniałomyślnością. Ponadto wykorzystanie go pozwala w oryginalny sposób podziękować drugiej osobie za jej obecność w naszym życiu.

Jakimi cechami urzeka biżuteria z sercem? W większości przypadków uwagę przyciąga jej prosta, choć urozmaicona forma. Najczęściej są to subtelne, minimalistyczne akcesoria, w których pierwszoplanową rolę odgrywa właśnie detal w kształcie mniejszego lub większego serca. Bardzo często ten symbol występuje w towarzystwie innych popularnych motywów – czterolistnej koniczynki, gwiazdki albo znaku nieskończoności. Niekiedy stosuje się dodatkową ozdobę w postaci błyskotek, takich jak brylanty, czy cyrkonie.

Wyroby jubilerskie z sercem – idealny prezent dla ukochanej osoby

Jedno jest pewne – biżuteria świetnie sprawdza się jako upominek wręczany w związku z różnymi okazjami. W takiej sytuacji na romantyczne akcesoria z sercem (pierścionki, czy naszyjniki) najczęściej stawiają mężczyźni, którzy pragną sprawić przyjemność swojej partnerce i przekonać ją o sile oraz trwałości uczuć. Walentynki, Dzień Kobiet, rocznica znajomości, imieniny, czy urodziny – w kalendarzu jest wiele ważnych wydarzeń oraz świąt wymagających odpowiedniej oprawy. Wyroby jubilerskie, w których wykorzystano wdzięczny motyw serca, mogą także przyciągać uwagę kobiet szukających podarunku dla siostry, przyjaciółki lub mamy. W końcu miłość niejedno ma imię. Osoba otrzymująca taki prezent może traktować go jako swego rodzaju amulet, pamiątkę, którą zawsze można mieć przy sobie. Wystarczy jedno spojrzenie, aby w głowie pojawiły się myśli o bliskiej osobie.

Symbolika serca w branży jubilerskiej – podsumowanie

Ponadczasowa biżuteria z sercem przyciągnęła Twoją uwagę? W posiadanej przez Ciebie kolekcji błyskotek brakuje takich wyrobów jubilerskich? Jak najszybciej musisz to nadrobić, ponieważ te uniwersalne akcesoria mogą stać się uzupełnieniem zarówno codziennych, jak i odświętnych stylizacji. Podaruj samej sobie wyjątkowy prezent – możesz uczynić to nawet bez konkretnej okazji! Nowe kolczyki, złoty łańcuszek z serduszkiem Sadva, urokliwy pierścionek z tym motywem, a może stylowa bransoletka na kostkę lub nadgarstek? Które designerskie dodatki wybierzesz, aby podkreślić swoje naturalne piękno? Uznanie, jakim cieszy się obecnie motyw serca w jubilerstwie, sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać. Na pewno znajdziesz idealne dla siebie błyskotki!

źródło zdjęć: freepik.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku