Dobry wynik maturalny z języka angielskiego to pewny start w przyszłość. Znajomość języka obcego ułatwia naukę na uczelniach i pomaga na rynku pracy. Warto skoncentrować się na nauce języka już od początku edukacji. Nerwowe nadrabianie zaległości tuż przed egzaminem może nie być najlepszym pomysłem. Zaopatrz się w najlepsze podręczniki i ucz się systematycznie.

Repetytorium maturalne - co to takiego?

Nauka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych skoncentrowana jest na przygotowaniu do matury. Znajomość języka nie jest jednoznaczna z uzyskaniem bardzo dobrego wyniku. Konieczna jest umiejętność rozwiązywania zadań. Aby się dobrze przygotować do egzaminu dojrzałości warto zaopatrzeć się w dobrej jakości repetytoria maturalne. Praca ze specjalnie przygotowanym podręcznikiem nauczy cię schematu zadań i oswoi z formą poleceń.

Repetytorium maturalne język angielski to kompleksowy zakres wiedzy obowiązujący na egzaminie. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w jednym miejscu. Taka forma podręcznika sprawdza się doskonale przy powtórkach przed maturą, ale warto z niego korzystać już od początku edukacji. Repetytoria opracowane są w taki sposób, żeby krok po kroku uczyć nowych umiejętności. Dzięki systematycznej pracy możesz przygotować się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Dobre repetytorium powinno być przede wszystkim aktualne. Upewnij się w którym roku zostało wydane i czy materiał obejmuje Nową Maturę. Sprawdź ilość ćwiczeń do wykonania - czy podręcznik zawiera wystarczającą ilość przykładów, zeszyt ćwiczeń i czy zawiera odpowiedzi. Im więcej przykładowych zadań maturalnych tym lepiej dla ciebie. Warto, żeby wybrany podręcznik był dostępny także w formie cyfrowej - ułatwi to korzystanie z niego na smartfonie czy tablecie.

Jak korzystać - planowanie nauki

Matura jest stresującym momentem w życiu każdego ucznia. Jeśli dobrze rozplanujesz czas na naukę, będziesz lepiej przygotowany i przez to spokojniejszy. Na pewno podczas całej edukacji uzbierałeś sporo notatek, kserówek, podręczników i zeszytów ćwiczeń. Warto uporządkować materiały i zaopatrzyć się w repetytorium. Z pomocą podręcznika przygotowującego do matury usystematyzujesz swoją wiedzę.

Wiedza przekazywana w repetytorium jest uporządkowana. Rozpoczyna się łagodnym przygotowaniem, a wraz z kolejnymi rozdziałami poziom trudności wzrasta. Dzięki temu na spokojnie nadrobisz zaległości i przećwiczysz wiedzę, którą już posiadasz. Sprawdź ile materiału masz do zrobienia. Możesz podzielić to na rozdziały. Następnie zaplanuj konkretne dni i godziny które poświęcisz na pracę z repetytorium. Twoje plany muszą być realne. Ustaw przypomnienie w telefonie, żeby nie zapomnieć o ustalonej wcześniej porze na naukę.

Dobre repetytoria oprócz wiedzy i przykładowych ćwiczeń zawierają dodatkowe materiały. Są to nagrania video i audio pomagające w przygotowaniu się do części słuchowej egzaminu i matury ustnej. Mogą to być też aplikacje mobline z cyfrową wersją repetytorium i zeszytu ćwiczeń. Znajdziesz w nich też interaktywne zadania i ćwiczenia do powtarzania materiału w drodze do szkoły oraz listy słówek. Warto zainwestować w nowoczesny, interaktywny podręcznik.

Repetytorium maturalne z języka angielskiego - dlaczego warto z niego korzystać?

Aby uniknąć stresu kompletowania swoich kserówek i notatek warto wybrać kompendium w postaci repetytorium. Zyskasz pewność opanowania całości materiału, żaden temat ci nie umknie. Takie podręczniki wypełnione są przykładowymi zadaniami, a praktyka ćwiczeń maturalnych to podstawa. Im więcej zadań wykonasz tym pewniej poczujesz się podczas egzaminu. Starannie wykonując wszystkie zadania możesz kompleksowo przygotować się do matury pisemnej i ustnej na obu poziomach. Mobline aplikacje dedykowane wybranemu repetytorium pozwolą ci na naukę i powtórki w dowolnym momencie. Uporządkowana wiedza i praktyczne ćwiczenia pozwolą ci na przyjemną i efektywną naukę do egzaminu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

nauka j?zyka niemieckiego

Wersja do druku