Do pierwszych spacerów z dzieckiem przyda się głęboki wózek, który będzie służył przez kilka pierwszych miesięcy życia malucha. Gdy dziecko będzie miało mniej więcej pół roku, samodzielnie zacznie siadać, a jednocześnie wykazywać duże zainteresowanie otaczającym je światem. Właśnie wtedy głęboki wózek warto zamienić na spacerówkę dla dziecka. Jaki wózek spacerowy wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę planując zakup spacerówki?


Bezpieczeństwo – kluczowe kryterium przy zakupie wózka spacerowego

Kilkumiesięczne maluchy potrafią być bardzo ruchliwe. Jeśli coś je wyjątkowo zainteresuje podczas spaceru, będą próbować gwałtownie wydostać się z wózka, a wtedy nie trudno o wypadek. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby szukając wózka spacerówki, kierować się bezpieczeństwem dziecka. Najlepszy wybór to spacerówki z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa – można takie znaleźć w sklepie 51015kids.eu. Takie pasy bez problemu utrzymają malca w odpowiedniej pozycji, a dziecko nie będzie w stanie ich samodzielnie rozpiąć. Jakie inne elementy bezpieczeństwa powinna posiadać spacerówka? Na pewno hamulce i blokadę kół. To drugie rozwiązanie przyda się np. w komunikacji miejskiej, by utrzymać wózek w jednym miejscu.

Spacerówka dla dziecka – na te elementy warto zwrócić uwagę

Jaką spacerówkę wybrać, by jak najlepiej służyła dziecku? Szukając idealnego wózka spacerowego, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które na pewno przełożą się na komfort użytkowania wózka. O jakich elementach mowa?

  • Budka

Budka w wózku spacerowym powinna być jak największa. W końcu to właśnie ona ma chronić malca przed deszczem, słońcem czy wiatrem. Najlepsza opcja to budki regulowane, których ustawienie można zmieniać, w zależności od aktualnej aury.

  • Siedzisko

Maluchy bardzo często zasypiają na spacerach, dlatego siedzisko w spacerówce dla dziecka powinno być rozkładane, z możliwością regulacji stopnia nachylenia. Wtedy maluch będzie mógł spokojnie i wygodnie spać podczas spaceru.

  • Podnóżek

Podobnie jak siedzisko, tak i podnóżek powinien być regulowany. Maluch, który nie będzie sięgał nóżkami do podnóżka, będzie się męczył podczas spaceru.
 

Jaka spacerówka będzie najlepsza? Wygodna w obsłudze

Chociaż spacerówka ma służyć, przede wszystkim, maluszkowi, nie wolno zapominać o komforcie osoby, która ją będzie obsługiwać. Zatem – jaki wózek spacerowy wybrać? Na pewno taki, który będzie wygodny w codziennym użytkowaniu. Spacerówka powinna być lekka, by można było łatwo ją przenosić, gdy w środku będzie siedzieć dziecko. Powinna mieć również regulację rączek, dzięki temu rodzicowi będzie łatwiej dopasować wózek do własnego wzrostu. Idealny wózek spacerówka ma kompaktowe rozmiary i konstrukcję, która umożliwia szybkie składanie i rozkładanie wózka. Jakie inne elementy sprawią, że użytkowanie spacerówki będzie komfortowe? Na pewno przyda się kosz na spodzie wózka lub dodatkowa torba przy rączkach. W każdym z tych elementów można umieścić wszystkie niezbędne podczas spaceru gadżety.


 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku