Salon to centrum życia domowego, odpoczywamy w nim, spędzamy czas z rodziną, niekiedy uczymy się lub pracujemy, przyjmujemy gości. Powinien być elegancki a jednocześnie przyjazny i funkcjonalny. Poznaj najnowsze salonowe trendy.


Niezmiennie bardzo popularny jest styl nowoczesny, w którym można urządzić funkcjonalne wnętrze, trafiające w osobisty gust i preferencje.

Ładnie urządzony pokój dzienny daje wiele radości, pozwala przyjemnie i spokojnie się zrelaksować. Fotel z podnóżkiem to mebel idealny do odpoczynku w salonie. Do obowiązkowych sprzętów należą również wygodna sofa i stolik kawowy. Obecnie w wielu salonach spotyka się także miejsce do pracy z wygodnym biurkiem i krzesłem.

Również salon połączony z kuchnią nadal jest często spotykany, szczególnie w niedużych mieszkaniach. W takim wnętrzu z całością musi harmonizować dodatkowo kącik jadalny z nowoczesnymi krzesłami lub hokerami.

 

Minimalizm znów w modzie

Minimalizm obecnie jest znów coraz bardziej preferowany. Odpoczynkowi, a także skupieniu na pracy służy wnętrze pozbawione wszelkich zbędnych przedmiotów i dekoracji. Za to jak najbardziej na topie są żywe barwy, odważne zestawienia kolorystyczne, tapety we wzory geometryczne, roślinne lub w paski. Odmieniona ściana ożywi wnętrze i wniesie do niego świeży, wiosenny powiew. W minimalistycznym salonie również sufit może być kolorowy lub wzorzysty.

 

Fotele z podnóżkiem, miękkie krzesła – komfortowy i wielofunkcyjny salon

Nowym trendem są meble delikatnie zaokrąglone, nie kanciaste. Krągłości mile widziane są także na lampach i oknach. Fotele z podnóżkiem czy okrągłą pufą, o zaokrąglonych kształtach, wprowadzają do wnętrza wrażenie swojskości, przytulności i ciepła. Również krzesła nowoczesne o okrągłych oparciach i siedziskach są na topie. Miękkie, atrakcyjne miejsce do siedzenia przyda się do pracy przy salonowym biurku. Z pomocą wygodnych i modnych można również doskonale urządzić kącik jadalny.

Często zdarza się, że pokój dzienny pełni wiele funkcji. Styl nowoczesny to trwałe, wysokiej jakości meble, które dobrze znoszą intensywne użytkowanie. Są to sprzęty proste lecz solidne, eleganckie i same w sobie służące za dekorację. Jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią, idealnym rozwiązaniem będą meble wielofunkcyjne, na przykład stolik kawowy, z którego można zrobić w razie potrzeby stół, czy rozkładane biurko, które po złożeniu jest półką ścienną.

 

Salon połączony z kuchnią

Krzesła do kuchni – hoker i nie tylko. Czym się kierować przy wyborze? Sprawdź!

Kuchnia z widokiem na salon to nadal popularny trend. Często punktem oddzielającym od siebie te dwie strefy jest kącik jadalny. Zadbajmy o komfort siedzenia. Współczesne krzesła tapicerowane są wygodne, miękkie, dobrze wyprofilowane, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Do kuchennej wyspy pasują oczywiście wysokie hokery, które często są równie komfortowe jak krzesła. Hoker może łamać schematy, niekoniecznie jest to industrialny stołek. Wybierz wysokie krzesła z zaokrąglonym, miękkim oparciem i siedziskiem, a wnętrze zyska na komforcie i przytulności.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

wn?trza

Wersja do druku