Duże piersi, wąska talia, szczupłe uda, jędrny brzuch – to tylko krótka lista marzeń pacjentów wielu klinik chirurgii plastycznej. Operacje upiększające wygląd są niezwykle popularne i łatwo dostępne, to właśnie dlatego wielu pacjentów nie waha się i decyduje się na zmianę. Jak wybrać najlepszego chirurga plastycznego, który sprawi że będziemy wyglądać tak, jak zawsze marzyliśmy? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę!

Czym zajmuje się chirurg plastyczny?

To lekarz, który przeprowadza operacje nie tylko z zakresu poprawy wyglądu, ale często także komfortu i jakości życia. Operacje plastyczne najczęściej mogą dotyczyć powiększania piersi, liftingu twarzy, odsysania tkanki tłuszczowej, plastyki brzucha czy korekcji nosa lub uszu. Wiele z chirurgów plastyków zajmuje się także rekonstrukcją piersi po mastektomii lub redukcją blizn. Każda z tych operacji jest inna, ale jak wskazują często pacjenci, takie zabiegi są doskonałą metodą do poradzenia sobie z kompleksami, które przez lata im towarzyszyły.

Jak znaleźć dobrego chirurga plastycznego?

To pytanie wielu pacjentów, którzy myślą o tym, aby trwale zmienić swój wygląd. Poszukiwania najlepszego chirurga plastycznego to proces, który może zająć więcej czasu. Czasem potrzeba kilku spotkań lub różnych konsultacji z innymi lekarzami, aby znaleźć właściwego chirurga plastycznego. Daj sobie czas, nie spiesz się, pytaj, szukaj i sprawdzaj, oddajesz w końcu w ręce lekarza nie tylko swoją urodę, ale przede wszystkim zdrowie.

Doświadczony chirurg plastyczny

To chyba najważniejsze kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę, decydując się na operację plastyczną. Nie jest tajemnicą, że chirurg plastyczny wraz z liczbą przeprowadzonych zabiegów nabiera coraz więcej wprawy. Na konsultacji pamiętaj zatem, aby zapytać chirurga o doświadczenie, jego dyplomy, wykształcenie, wcześniej przeprowadzone operacje i obecność na szkoleniach, które poszerzają wiedzę. Wielu z lekarzy z chęcią zaprezentuje zdjęcia i efekty „przed” i „po” wykonanych zabiegach, to doskonałe rekomendacje i świadectwa wykonanej pracy.

Co chirurg plastyczny powinien ci powiedzieć?

Na konsultacji z chirurgiem powinieneś otrzymać wszelkie niezbędne informacje dotyczące zabiegu. Lekarz wskaże przeciwskazania do przeprowadzenia operacji lub stwierdzi, że nie istnieją przeszkody, aby się odbyła. Podczas tego spotkania chirurg plastyczny poinformuje cię też o przewidywanych rezultatach, powie też jakich efektów na pewno nie możesz się spodziewać. Taka konsultacja to bardzo ważne spotkanie, powinna być to szczera rozmowa, na której dokładnie opowiesz na czym ci najbardziej zależy, jakie chcesz uzyskać efekty operacji. Najlepsi chirurdzy plastyczni nie obiecują rzeczy niemożliwych, tylko rzeczowo i szczegółowo wyjaśniają, co jest możliwe, a co nie. Pamiętaj, że każdy pacjent jest inny, wiele będzie zależeć od twoich indywidualnych cech. Dlatego, nawet jeśli przyniesiesz do lekarza zdjęcie na wzór wymarzonej metamorfozy, realnie nigdy efekt nie będzie taki sam, jak na nim.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku