Dzieci uwielbiają siedzieć w różnorodnych miejscach, a ich nieograniczona wyobraźnia sprawia, że każde miejsce pozornie przeznaczone wyłącznie do siedzenia czy spania może przerodzić się w cudowny obszar do zabawy. Nic więc dziwnego, że wśród interesujących elementów wyposażenia dla maluchów mogą znaleźć się również pufy.

Czym odznacza się nowoczesna pufa?

Wielu z nas myśląc o pufach wciąż ma przed oczami staromodne meble z tapicerką identyczną jak na wersalce czy fotelu. Małe, niewygodne i niestabilne, często stanowiły uzupełnienie zestawu wypoczynkowego, służąc jako podnóżki albo ewentualnie dodatkowe miejsca do siedzenia dla osób, które nie miały zbyt wielkich wymagań. Z czasem zaczęły wychodzić z mody, stanowiąc niemalże relikt PRL-u.

Obecnie pufy prezentują się zupełnie inaczej. Ich zaletami są eleganckie kształty i ładne pokrycia tapicerskie, które nie przypominają już starych kanap. Wręcz przeciwnie - każda z nich może mieć zupełnie inną teksturę, barwę i rodzaj pokrycia, co pozwala na tworzenie z nich unikatowej dekoracji, pasującej do wielu różnych mebli wypoczynkowych.

Nowoczesna pufa to też znacznie inny kształt niż klasyczny dodatek i większa wygoda, pozwalająca nawet wygodnie się wyciągnąć na takim siedzisku. To już nie jest mały stołeczek, który chwieje się przy każdym naszym poruszeniu. To wygodne miejsce, które może posłużyć o każdej porze dnia do leniuchowania.

Pufa dla dzieci z wygodnym oparciem

Jednym z rodzajów siedzisk, które są chętnie wybierane przez najmłodszych, są te posiadające oparcie. Dzięki temu pozwalają dzieciom na usadowienie się nie tylko w wygodnej, ale też zdrowej dla nich pozycji, z odpowiednio podpartymi plecami. Maluchy mogą nawet wyciągnąć się i na wpół leżeć na takiej pufie, opierając plecy, kark i głowę o miękkie oparcie.

Warto przy tym dodać, że pufa dla dzieci powinna być stosunkowo duża, aby gwarantowała najmłodszym członkom rodziny wygodę i stabilność, a także bezpieczną zabawę. Bez wątpienia wykorzystają to miejsce właśnie do tego, aby baraszkować do upadłego.

Kolorowa i wesoła

Mówiąc o meblach dla dzieci, warto zwrócić uwagę także na ich wygląd. Najmłodsi często uwielbiają żywe kolory i bogate wzornictwo, które nawiązuje do ich zamiłowań. Dlatego wśród puf dla dzieci nie brakuje takich, które odznaczają się przyciągającymi spojrzenia kolorami i wspaniałymi wzorami geometrycznymi lub fantastycznymi.

Kolorowe pufy dla dzieci mogą też bezpośrednio nawiązywać do ich zamiłowań, na przykład przybierając kształt piłki nożnej. Taki dodatek na pewno zachwyci małych sportowców!

Dlaczego zatem warto kupić pufę do pokoju dziecka? Przede wszystkim dlatego, że ciekawie uzupełni jego wystrój i sprawi, że maluch będzie miał większą ilość miejsca do odpoczynku i zabawy. A dodatkowo taka pufa jest łatwa do transportu i można ją szybko przenieść w inne miejsce w domu, w którym okaże się bardziej potrzebna.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku