Dbanie o swoją higienę codzienną jest niezwykle istotne. Ciało wydziela wiele substancji podczas dnia, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków do indywidualnych potrzeb. To samo tyczy się stref intymnych. Jak wybrać najlepszy żel do mycia tych okolic? Podpowiadamy.

 


Jaki produkt wybrać do higieny intymnej?

Rynek kosmetyczny jest bardzo szeroki, jednak najczęściej spotykanymi formami produktów do higieny intymnej są żele, płyny, pianki oraz balsamy. Dobry żel powinien być bezpieczny, a także skuteczny w utrzymywaniu prawidłowej i naturalnej flory bakteryjnej pochwy. Dzięki temu stabilne jest również jej pH. Stanowi ono nieprzyjazne środowisko dla infekcji oraz wirusów.

Nie zaleca się stosowania tradycyjnego mydła w kostce czy żelów pod prysznic. Zawierają one substancje zapachowe, a także barwniki, które mogą podrażnić okolicę pochwy, a także wywołać świąd bądź bolesne zaczerwienienie. Inne środki niż te do tego przeznaczone mogą doprowadzić do rozwoju nieprzyjemnych infekcji.

W przypadku długotrwałego stosowania produktów innych niż do higieny intymnej może pojawić się zwiększona podatność na rozwój bakterii oraz grzybów. Przy dodatkowym spadku odporności czy pojawieniu się otarć może dojść do rozwoju grzybicy pochwy lub jej bakteryjnego zakażenia. Aby temu zapobiec warto sięgnąć po produkty ze strony https://www.drmaxdrogeria.pl/higiena.

 

Jak wygląda skład dobrego środka do higieny intymnej?

Standardowy płyn do higieny intymnej powinien wykazywać działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe. Powinien zawierać takie elementy, jak: pałeczki kwasu mlekowego, D-pantenol oraz naturalne wyciągi z ziół. Pierwszy z nich występuje naturalnie w drogach rodnych kobiety. Zapewnia również lekko kwaśne środowisko, czyli naturalną barierę ochronną przed infekcjami.

Panie, które odczuwają suchość pochwy powinny zwrócić uwagę na zawartość D-pantenolu. Składnik ten działa kojąco, a także nawilżająco. Przyśpiesza regenerację otarć, łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza uczucie pieczenia.

Zioła, takie jak kora dębu, lukrecja czy szałwia posiadają działanie łagodzące, a także przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Działa zbawiennie zarówno na drogi rodne, jak i moczowe.

Wiele produktów posiada dodatkowo ładny zapach, lecz nie powinno kierować się tym w pierwszej kolejności. Dobry płyn do higieny intymnej nie posiada zapachu oraz barwy. Środki dodawane w celu stworzeniu przyjemnej woni czy lepszego wyglądu mogą powodować uczulenia czy podrażnienia. Te i inne produkty do dbania o okolice miejsc intymnych można zakupić na stronie https://www.drmaxdrogeria.pl/.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku