Dwójka dzieci wymaga szczególnych rozwiązań w aranżacji pokoju, aby zmieściło się w nim wszystko, co jest potrzebne. Pomocne okazują się łóżka piętrowe dla dzieci. Pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Są również dostępne w wariancie z regałem, szafką i biurkiem. To idealna opcja dla dziecka, gdy przestrzeń do zagospodarowania jest niewielka. Czym charakteryzują się łóżka piętrowe?

Łóżka piętrowe dla dwójki dzieci – oszczędność miejsca

Najprostsza konstrukcja łóżka piętrowego to stelaż z dwoma materacami, które są ustawione jeden nad drugim. To idealna propozycja, gdy dzieci nie mogą mieć osobnych pokojów. Pozwala na komfortowe zagospodarowanie przestrzeni. Nie zajmuje dodatkowej powierzchni podłogi, co miałoby miejsce w przypadku wstawienia dwóch łóżek. Warto postawić na łóżka piętrowe, gdy metraż pokoju nie jest imponujący. Taki wybór zapewni możliwość bezproblemowego wstawienia szafy czy zamontowania dodatkowych półek.

Wygodne łóżeczko piętrowe sprzyja nie tylko dobremu snowi, ale również rozbudzeniu wyobraźni dzieci. Czasem łóżko zamienia się w samochód, a kiedy indziej w statek, samolot lub zamek. Jeżeli pociechy będą się kłócić o to, kto ma spać na dole a kto na górze, możesz zaproponować im spanie na zmianę. Dzieci mogą zmieniać miejsce spania codziennie lub raz na tydzień. Warto ustalić konkretną regułę, aby nie było nieporozumień. W zależności od metrażu łóżko piętrowe pozwala na różne aranżacje pokoju.

Łóżka piętrowe drewniane z dodatkowymi funkcjami

Drewniane łóżka piętrowe producent może oferować w różnych wariantach. Ciekawe propozycje dostarcza marka Pinio, o czym warto się przekonać, wchodząc na stronę https://www.pinio.com.pl. Łóżka piętrowe to nie tylko doskonała opcja, gdy w pokoju mieszka dwójka dzieci – to również rozwiązania przystosowane do potrzeb jednego dziecka. Bez względu na to, czy są odpowiednie dla jednego, czy dwójki dzieci pozwalają na zaoszczędzenie miejsca. Dlatego znakomicie sprawdzają się w małych pokojach.

Sprytnie zaprojektowane łóżka piętrowe dla dzieci pełnią kilka funkcji. Oryginalna konstrukcja zapewnia miejsce do spania, ale również zabawy i nauki oraz przechowywania rzeczy. Takie łóżko piętrowe w rzeczywistości składa się z materaca znajdującego się na piętrze oraz umieszczonych pod spodem biurka i szafki. Do łóżka wchodzi się po schodkach lub drabince – w zależności od rozwiązania zastosowanego przez producenta. Wielofunkcyjne rozwiązanie gwarantuje komfort spania oraz nauki.

Łóżka piętrowe z drewna – jakie mają zalety?

Szeroka oferta łóżek piętrowych dla dwójki dzieci i dla jednej pociechy sprawia, że można je dopasować do indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Najbardziej pożądane są łóżka piętrowe drewniane, ponieważ drewno jest naturalnym materiałem i ma właściwości, którym warto się przyjrzeć. Przede wszystkim jest wytrzymałe i trwałe. Sprzyja zdrowiu dzieci, ponieważ nie zawiera substancji chemicznych. Obecnie meble dla dzieci są malowane ekologicznymi farbami wodnymi, które również są dla nich bezpieczne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku