W pierwszych dniach wiosny zaczynamy porządkować mieszkanie. Wyższe temperatury i słoneczna aura sprawiają, że planujemy m.in. czyszczenie tarasu. W trakcie zimowych miesięcy mógł on pokryć się zabrudzeniami czy różnego rodzaju wykwitami. Jak skutecznie czyścić taras? Jaki wybrać preparat do czyszczenia kostki brukowej? Podpowiadamy!

Jak umyć taras bez problemów?

Wiosenne sprzątanie dobrze jest zacząć od zewnętrznych elementów domu. Długa, wilgotna i mroźna zima mogła nadwerężyć stan np. elementów tarasu. Nie warto jednak tego robić od razu. Zanim zabierzemy się za czyszczenie tarasu, sprawdźmy prognozę pogody. Żeby skutecznie i szybko wyczyścić taras, musimy poczekać na co najmniej dwa słoneczne dni z niewielkim zachmurzeniem. Tylko w tej sytuacji będziemy mieć pewność, że nagły deszcz nie zepsuje rezultatów naszej pracy.

Czyszczenie tarasu – najważniejsze sprzęty

Odpowiednia pogoda to niejedyny ważny czynnik w sprzątaniu tarasu. Kolejnym jest czas – czyszczenie tarasu, zwłaszcza dużego, może zająć nawet kilka godzin. Oprócz tego przygotujmy wszystkie sprzęty – miotłę, wiadro z wodą czy grabie do liści. Pamiętajmy też, żeby w trakcie sprzątania tarasu wyczyścić również meble. Najlepiej dokładnie umyć je wodą z mydłem i wyszorować szczotką.

Dobierz właściwy preparat do czyszczenia kostki brukowej

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do budowy tarasów jest beton. Cechuje się dobrymi właściwościami mechanicznymi, niską ceną i odpornością na warunki zewnętrzne. Na betonie mogą jednak pojawić się plamy z wilgoci czy wapienne wykwity. Czyszczenie tarasu z betonu powinniśmy zacząć od dokładnego pozamiatania powierzchni. Następnie zastosujmy preparat do czyszczenia kostki brukowej i betonu CLEANER HD firmy Jurga. W zabrudzonych miejscach należy nanieść niewielką ilość środka. Po około 10 minutach czyścimy taras szczotką i dokładnie spłukujemy.

Jak czyścić taras z kostki brukowej?

Kolejnym często wybieranym materiałem do budowy tarasów jest kostka brukowa. Wyróżnia się ona łatwością układania i niewielką ceną. Ma jednak porowatą strukturę, w którą może wnikać brud. W tej sytuacji warto zdecydować się na czyszczenie tarasu myjką ciśnieniową. Woda pod ciśnieniem mechanicznie usunie nagromadzone zabrudzenia. Żeby poprawić efekty, warto wprowadzić do zbiornika preparat do mycia kostki brukowej WASH PV. Środek w spienionej postaci pozwoli skutecznie wyczyścić taras i usunie najgłębsze zanieczyszczenia. Brudną powierzchnię spryskajmy niewielką ilością preparatu, po czym po 10 minutach dokładnie wyczyśćmy gąbką.

Czyszczenie tarasu z mchu – o czym pamiętać?

Problemem, z którym często mierzymy się w wiosennym czyszczeniu tarasu są mchy i grzyby. Wilgotna zimowa pogoda to idealne warunki dla rozwoju zanieczyszczeń biologicznych. Mogą one wchodzić głęboko w pory powierzchni i być trudne do usunięcia. Żeby czyszczenie tarasu przebiegło bez kłopotów, warto zainwestować w środek do usuwania grzybów pleśniowych i glonów MOSSPROOF firmy Jurga. Najpierw należy wyczyścić taras strumieniem wody. Potem nanosimy preparat na zanieczyszczone miejsce i zostawiamy na 6 do 12 godzin. Potem wystarczy umyć taras mechanicznie i poczekać do wyschnięcia.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku