Przygotowując swoją garderobę do nadejścia wiosny, niejednokrotnie okazuje się, że niektóre rzeczy są zbyt małe. Nagle zaczyna wystawać nam brzuch lub bardziej zaokrągliły się biodra. Jeżeli nadal chcesz dobrze wyglądać, bez przechodzenia na dietę, zobacz jakie ubrania Ci w tym pomogą.


Idealna sylwetka wprost z okładki to rzecz niemal niemożliwa. Nawet piękne szczupłe dziewczyny borykają się z pewnymi mankamentami figury. Niektóre mają zbyt szerokie ramiona, inne zbyt masywne łydki, a jeszcze inne mają nieco tłuszczyku na brzuchu. Rzeczą naturalną jest chęć ukrycia niedoskonałości sylwetki. Na szczęście nie ma konieczności rzucania się od razu na drastyczną dietę. Wystarczy zakładać ubrania maskujące mankamenty sylwetki. Ich duży wybór oferuje sklep Cama Shopping.
 

Dobieraj dobrze kolory

Najprostszym sposobem na wizualne wyszczuplenie sylwetki jest dobór odpowiedniego koloru ubrań. Pierwszym wyborem kobiet w tym zakresie pozostaje wszelka odzież w kolorze czerni. Ma ona niestety również negatywne strony. Źle dobrana czarna garderoba może dodawać lat lub nawet trzymać rozmówców na dystansie.

Dobrym rozwiązaniem okazuje się, połączenie czerni z innymi kolorami. W takich wypadkach należy kierować się jedną prostą zasadą. Ubrania w kolorze czerni zakładamy na tę partię ciała, którą chcemy skorygować. Zamiennie do czarnego koloru można stosować grant lub ciemne odcienie szarości. Należy pamiętać, że czarny kolor może przytłaczać emocjonalnie, dlatego warto stosować go z rozwagą.
 

Postaw na wzory, które wyszczuplają

Innym sposobem na ukrycie mankamentów figury jest dobór ubrań z odpowiednimi wzorami. Jednokolorowe bluzki czy sukienki w dłuższej perspektywie mogą się znudzić. Na szczęście używanie wzorków jest możliwe. Trzeba tylko wiedzieć jakie wzory wyszczuplają.

Przede wszystkim wybieraj wzory ułożone pod skosem. Powinny być one drobne, ponieważ optycznie wysmuklają sylwetkę. Można do nich zaliczyć małe kwiatuszki lub kropki. Optyczne wyszczuplenie gwarantują również paski ułożone w pionie. Sukienki w podłużne prążki nadają sylwetce odpowiedniego kształtu, korygując jednocześnie wiele niedociągnięć. Prążki pasują do miękkich oraz szerokich ubrań. Dobrym przykładem takiej kompozycji jest założenie koszuli w pasy na dopasowany top.
 

Używaj bielizny wyszczuplające

Bielizna wyszczuplająca nie jest niczym nowym, jednak wciąż używana jest zbyt rzadko. Panie sięgają po nią jedynie przed ważnymi uroczystościami. Natomiast odpowiednio dobrana bielizna wyszczuplająca może zmniejszyć rozmiar obwodów nawet o dwa numery. Jej największą zaletą jest wysmuklenie obwodów brzucha oraz podkreślenie talii. Nie można się bez niej obejść, zakładając sukienkę.

Nowe modele szyte są w taki sposób, że nie odznaczają się spod ubrań. Pozwala to na uniknięcie krępujących sytuacji. Występują one w różnych odmianach, od klasycznych majtek aż po zabudowane body. Modele dobiera się, uwzględniając partie ciała, które należy zamaskować. Dużo Pań nie wie, że bielizna ta koryguje również postawę całego ciała.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku