Jeśli właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży warto do listy potrzebnych konsultacji poza ginekologiem-położnikiem wpisać również rehabilitanta. Fizjoterapeuta uroginekologiczny chętnie spotka się z tobą już na początku II trymestru ciąży. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co zyskasz dzięki takiej wizycie przeczytaj poniższy artykuł.

Kim jest fizjoterapeuta uroginekologiczny?

Fizjoterapia uroginekologiczna to dość wąska dziedzina rehabilitacji, ale czerpiąca z wielu innych dziedzin medycznych. Jest to, więc interdyscyplinarna cześć fizjoterapii, łączy w sobie zagadnienia ginekologii i położnictwa z rehabilitacją, urologią, onkologią i nie tylko.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny jest to specjalista, który po studiach i ogólnym doświadczeniu w ortopedii, neurologii, pediatrii, zaczyna się specjalizować podczas kursów i szkoleń w kierunku uroginekologii. Doświadczenia z pacjentkami pozwalają zaplanować indywidualna skuteczną terapię.

Jak w ciąży pomaga fizjoterapia uroginekologiczna?

Pierwsza to oczywiście profilaktyka pamiętajmy, że zawsze lepiej jest najpierw zapobiegać niż leczyć. Podczas takiej patronażowej wizyty z fizjoterapeutą przyszła mama dowie się, jakich aktywności unikać, ale przede wszystkim, z jakich korzystać. Jakie ćwiczenia wykonywać ze względu na mijające tygodnie, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji i przygotować się wydolnościowo do porodu.

Jak przygotować się do porodu to zagadnie kolejne, doświadczony fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże przygotować ciała nauczy treningu efektywnego mięśni dna miednicy, wytłumaczy jak wykonywać masaż tkanek miękkich. Co robić podczas porodu by był dynamiczny i możliwie naturalny.

Podczas ciąży fizjoterapeuta uczy technik oddechowych i relaksacyjnych, zwróci uwagę na wiele technik naturalnego łagodzenia bólu porodowego, ale również opowie o metodach farmakologicznych. Pokaże pozycje do porodu zmniejszające ryzyko nacięcia krocza.

Dlaczego rehabilitacja domowa w Warszawie to dobry pomysł?

Jeśli potrzebujesz dla siebie lub twoich bliskich specjalistycznej opieki, aby bezpiecznie i komfortowo wrócić do zdrowia w warunkach domowych skorzystaj z usługi rehabilitacja domowa Aktywna Klinika.

Nie potrzebujesz wiele miejsca, aby rozstawić stół rehabilitacyjny czy rozłożyć matę do ćwiczeń wystarczy około 2 metrów. Nawet w niewielkim mieszkaniu twoja terapię poprowadzi doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem do domu. Warszawa pod kątem infrastruktury komunikacyjnej umożliwia sprawne i szybkie przemieszczanie się między dzielnicami, a to oznacza ze każdy może skorzystać z takich usług bez względu na to, w jakiej dzielnicy mieszka.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Rehabilitacja Wroc?aw

Wersja do druku