Przygotowanie się na przybycie na świat dziecka wymaga sporych przygotowań. Rodzice muszą do tego czasu dowiedzieć się jak najwięcej o wychowywaniu i zajmowaniu się dziećmi. Poza tym konieczne jest zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria, które pozwolą Ci na odniesienie sukcesu w opiece nad Twoim bobasem. Dowiedz się, bez czego się nie obejdziesz, czekając na dziecko. Warto kupić wszystkie podstawowe sprzęty z wyprzedzeniem, żeby móc na spokojnie przeanalizować różne produkty i oferty, oraz żeby nie musieć potem wszystkiego robić na ostatnią chwilę i w pośpiechu.


Znajdź pierwszy wózek dla Twojej pociechy

Przy kupnie sprzętów i różnego rodzaju akcesoriów dla swojego maluszka musisz przede wszystkim skupić się na jego wygodzie i bezpieczeństwie. Dlatego właśnie wybierając wózek, sprawdź wózki dziecięce od producenta Muuvo. To jedna z najpotrzebniejszych rzeczy, która przyda się już od pierwszych dni lub tygodni życia malucha. Kup sprawdzoną gondolę, która zapewni mu bezpieczeństwo na każdym spacerze.

Nie zapomnij też o własnej swobodzie i zainwestuj w możliwie jak najlżejszy wózek. Nie może on być za ciężki, ponieważ może to potem stanowić problem przy wsiadaniu i wysiadaniu ze środków komunikacji miejskiej. Warto poczytać więcej na temat idealnych rozwiązań wśród wózków i jeszcze przed narodzinami dziecka zdecydować się na taki, który spełni wszystkie Twoje wymagania i będzie dokładnie tym, czego będziesz potrzebować.

 Wybierz odpowiednie łóżeczko dla dziecka

Kolejnym elementem, bez którego opieka nad dzieckiem byłaby dodatkowo skomplikowana, jest łóżeczko. Kup je przed przyjściem dziecka na świat, ponieważ później nie będziesz mieć na to ani czasu, ani głowy. Łóżeczko musi być całkowicie bezpieczne, stabilne i zrobione z dobrych materiałów. Nie może być pomalowane farbą, która mogłaby zaszkodzić Twojemu maluchowi. Zwróć na to szczególną uwagę, ponieważ dzieci często gryzą i biorą do buzi wszystko wokół, więc trzeba uważać, żeby niczego nie połknęły i niczym się nie zatruły.

Poza tym warto wybrać model utrzymany w delikatnych kolorach, ponieważ wpływa to na nastrój dziecka i pomaga je uspokoić i uśpić. Przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej sprawdzić opinie o danym producencie, w celu upewnienia się, że tworzy dobre produkty. Poza tym warto czerpać porady z blogów prowadzonych przez mamy lub przez ekspertów.

 Ostatnie wskazówki

Istnieje bardzo wiele rzeczy, o które należy zadbać w przypadku oczekiwania na narodziny dziecka. Najlepiej właśnie w tym czasie znaleźć jak najwięcej informacji o wszystkich aspektach życia z dzieckiem i wychowywania go. Dobrze jest też właśnie w tym okresie zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria i meble, które przydadzą Ci się po porodzie. Przy wyborze skup się przede wszystkim na bezpieczeństwie Twojego malucha i dokładnie przeanalizuj opcje dostępne na rynku. Najważniejszymi elementami są wózek typu gondola i łóżeczko dziecięce. Nie zapomnij również o innych akcesoriach i elementach życia codziennego z dzieckiem, przemyśl wszystko jak najszybciej, a zmniejszysz liczbę niespodzianek i będziesz przygotowany/a na największą możliwą liczbę sytuacji.

 


Najczęściej zadawane pytania


Jaki rozmiar ubranek kupić, dla noworodka?

Bezpośrednio po urodzeniu dziecka zwykle potrzebujemy dla niego malutkich ubranek. Jednak warto nieco sugerować się wskazaniami USG, co do wagi maleństwa. Pamiętajmy, że niektóre dzieci rodzą się ważąc 5 kg, a inne zalewie 2. W związku z tym warto przygotować ubranka od rozmiaru 56 cm, do nawet 68 cm. Jednak jeśli urodzimy wcześniaka mogą być potrzebne jeszcze mniejsze.

Jakie akcesoria sprawią, że kąpiel malucha będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza?

Kwestia zakupu wanienki jest oczywista. Warto jednak zwrócić uwagę na te, na stojakach, dzięki czemu kąpiemy dziecko stojąc i nie musimy się nad nim pochylać, a sam stojak składa się jak deska do prasowania i wstawimy go za szafę. Ponadto na samym początku przyda się specjalna gąbka do kąpieli w kształcie misia, na której dziecko będzie wygodnie leżeć, a my nie będziemy musieli go podtrzymywać. Gdy dziecko nieco podrośnie warto postawić na specjalny leżaczek do kąpieli, a następnie siedzisko.

Czy bujaczek to przydatne rozwiązanie w domu?

Zdecydowanie tak. Bujaczki mają wiele funkcji, które są w stanie zainteresować malucha - zabawki, dźwięki, wibracje. jednak nieoceniona jest jego funkcjonalność gdy chcemy cokolwiek zrobić w domu, możemy bowiem postawić go w dowolnym miejscu, a nasze dziecko będzie cały czas z nami, nie będziemy biegać po całym domu i lepiej zorganizujemy sobie realizację domowych obowiązków.

Czy warto kupować przewijak?

Przewijak, wraz z odpowiednim miejscem, gdzie wygodnie ustawimy niezbędne kosmetyki i pieluszki to bardzo wygodne rozwiązanie. Można wybrać taki, który umieszcza się na łóżeczku lub na komodzie. Oczywiście nie u każdego się sprawdzi i nie zawsze jest miejsce na takie rozwiązanie. Mimo wszystko dla własnego komfortu warto rozważyć przynajmniej taki na łóżeczko.

Kupić wózek 2w1 czy 3w1?

W tej kwestii zdania są podzielone, więc musisz wyrobić sobie własne zdanie. Wielu rodziców decyduje się na wózki 2w1, które są spacerówką i gondolą, a fotelik kupuje osobno, wybierając taki z najlepszymi wynikami dotyczącymi bezpieczeństwa, często można je również połączyć z ramą wózka za pomocą specjalnych adapterów. Jeśli jednak nie będziemy często korzystać z samochodu, to dobrym rozwiązaniem może okazać się komplet 3w1, gdzie będziemy mieli już w cenie fotelik dla malucha.

Kupić wózek 2w1 czy 3w1?

W tej kwestii zdania są podzielone, więc musisz wyrobić sobie własne zdanie. Wielu rodziców decyduje się na wózki 2w1, które są spacerówką i gondolą, a fotelik kupuje osobno, wybierając taki z najlepszymi wynikami dotyczącymi bezpieczeństwa, często można je również połączyć z ramą wózka za pomocą specjalnych adapterów. Jeśli jednak nie będziemy często korzystać z samochodu, to dobrym rozwiązaniem może okazać się komplet 3w1, gdzie będziemy mieli już w cenie fotelik dla malucha.


Podobne artykuły:


Wersja do druku