Lampy wiszące to niezmiennie najpopularniejszy rodzaj oświetlenia, obecny w wielu domach. Są nie tylko funkcjonalne, ale też mogą stanowić oryginalny element dekoracyjny. Uwagę przykuwają szczególnie mosiężne żyrandole. Z czego wynika ich wyjątkowość i ponadczasowość?


Lampy należą do elementów wystroju, które mają decydujący wpływ na to, jaki efekt aranżacji wnętrza uda się osiągnąć. Odpowiednio dobrane oświetlenie może znacznie zmienić sposób postrzeganie każdego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem są żyrandole mosiężne. Ich niebanalny charakter sprawdzi się nie tylko w klasycznie urządzonych wnętrzach. Jeśli szukasz dodatków do mieszkania, które zachwycają swoją oryginalnością, zwróć uwagę właśnie na elementy z mosiądzu. Wyjaśniamy, dlaczego mosiężny żyrandol to dobry wybór.

Mosiężny żyrandol a aranżacja wnętrza

Odpowiednio zbudowany system oświetlenia jest niezbędnym elementem, aby osiągnąć spójny wystrój wnętrza. Na rynku dostępna jest szeroka oferta produktów, która mają spełniać zarówno funkcję zadaniową, jak i dekoracyjną. Wśród nich są płaskie lampy sufitowe, ale także wiszące lampy z mosiądzu, dostępne w galeria limonka. Jest to bez wątpienia najbardziej rozbudowany produkt w kategorii elementów oświetleniowych. Wybór mosiężnego żyrandola to świetna decyzja w przypadku urządzania wnętrza w stylu klasycznym. Idealnie uzupełni pomieszczenie, w którym znajdują się stylowe i eleganckie meble. Ciepły odcień mosiądzu prezentuje się najlepiej zestawiony z naturalnymi materiałami jak drewno i kamień. W ten sposób uzyskać można we wnętrzu bardzo przytulny klimat. Mosiężny żyrandol to ponadczasowy produkt, który sprawdzi także w nowoczesnym wnętrzu. Należy jednak pamiętać, aby skupić się wtedy na prostych formach i minimalizmie. Żyrandol z mosiądzu powinien być w pomieszczeniu jedynym wyrazistym akcentem.

Zalety żyrandoli z mosiądzu

Mosiądz powstaje w wyniku stopu miedzi i cynku. Jego zaletą jest niezwykła plastyczność. Dlatego też od lat wykorzystywany jest do produkcji przedmiotów codziennego użytku. Jednym z nich są żyrandole. Zaletą lampy wykonanej z mosiądzu są właściwości antykorozyjne wspomnianego materiału. Sprawia to, że może być wykorzystany nawet w pomieszczeniu narażonym na wysoką wilgotność. Jest także bardzo wytrzymały i odporny na ścieranie, dzięki czemu wykonane z niego żyrandole mogą przez długie lata zachować swój nienaganny wygląd. Co więcej, żyrandole z mosiądzu nie wymagają konserwacji i są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy przetarcie miękką szmatką, aby utrzymać oryginalny, zbliżony do złotego kolor lampy. Żyrandol z mosiądzu to bez wątpienia gwarancja ponadczasowego designu oraz wysokiej jakości. Zjawiskowo prezentuje się nie tylko w salonie, ale także jadalni czy gabinecie. Można zawiesić go wszędzie tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru wnętrza. Szeroka oferta żyrandoli z mosiądzu obejmuje zarówno proste formy, jak i bardziej ozdobne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku