Szukasz okularów optycznych do okrągłej twarzy? A może chcesz nabyć dobrej jakości okulary słoneczne, które pięknie wysmuklą Twoją twarz? Sprawdź, który z nowoczesnych modeli sprawdzi się przy takiej urodzie najlepiej i wybierz dobre okulary na wiele sezonów.

Szukasz okularów, ale nie wiesz, jak wybrać taki model, który będzie dla Ciebie najbardziej optymalny i wygodny? Prawidłowo dobrane kształtem oraz z odpowiednią oprawką okulary sprawią cuda, jeśli masz twarz o kształcie okrągłym. Wystarczy postawić na wygodny i elegancki model o kilku ważnych cechach. Co warto i należy wiedzieć o takich okularach, by ustrzelić idealny gadżet na wiele sezonów? Sprawdź koniecznie!

Czy Twoja twarz na pewno jest okrągła? Sprawdź te wskazówki, by mieć pewność!

Zastanawiasz się, jakiego kształtu jest Twoja twarz? A może wciąż nie wiesz, czy jesteś właścicielem lub właścicielką twarzy prostokątnej, kwadratowej, a może okrągłej? Określenie kształtu twarzy nie zawsze jest łatwe. Aby otrzymać szybką i satysfakcjonującą odpowiedź koniecznie podejdź do lustra i przypatrz się swojej twarzy. 

Jeśli Twoja twarz jest okrągła to nie zdziwi Cię fakt, że zarówno linia czoła, jak i linia żuchwy będą podobnej szerokości. Możesz też mieć nieco zaokrąglone policzki, a także wrażenie, że głowa w porównaniu do reszty ciała jest nieco większa. Spokojnie, okrągła twarz to nie minus, a wystarczy nieco popracować nad nią makijażem, czy także wyborem odpowiednich oprawek okularów, by prezentowała się smukło i pięknie. 

Okulary do okrągłej twarzy - o tym pamiętaj! Okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie

Idealnym wyborem dla twarzy o okrągłym kształcie będzie zakup okularów z oprawkami o kanciastym kształcie. To może być model z kwadratowymi szybkami lub z nieco kanciastymi, to nie ma większego znaczenia. Zdecydowanie należy jednak unikać oprawek okrągłych lub owalnych, które tylko spotęgują efekt niechcianej twarzy o okrągłym kształcie. 

Warto również zwrócić uwagę na zauszniki. Dla utrzymania idealnej równowagi lepiej wybierać te o nieco poszerzanym modelu niż klasyczne, bardzo wąskie nauszniki. Tutaj znajdziesz naprawdę okazałe propozycje dla okrągłej twarzy: eyerim collection

Nie ma znaczenia, czy wybierasz okulary przeciwsłoneczne, czy korekcyjne, jeśli zachowasz wszystkie nasze wskazówki względem ich dopasowania do okrągłej twarzy to na pewno uda się otrzymać idealny efekt.

Okrągła twarz a okulary przeciwsłoneczne męskie? Wybierz kanciaste klasyki, takie które noszono mniej więcej w latach 80. To must have dla nadchodzącego sezonu.

Okrągła twarz a triki makijażowe, na co zwrócić uwagę, by okrągła twarz wysmuklała?

Jeśli chcesz zaprezentować się dobrze w okularach, ale jednocześnie zadbać o utrzymanie ciekawych proporcji twarzy to dodatkowo wykonaj odpowiedni makijaż. 

Zaleca się, by osoby o okrągłej twarzy wysmuklały twarz brązerem lub rozświetlaczem zgodnie z przeznaczeniem tych dwóch produktów. Brązer warto nałożyć na dolną linię policzków, a dokładnie na kości policzkowe, okolice żuchwy, ale również na skronie, czy linię nosa. 

Odpowiednio wykonanym konturowaniem można pięknie podkreślić naturalna urodę, ale również nieco oszukać rzeczywistość. Jeśli dodatkowo wzmocnisz efekt kanciastymi okularami to okrągła twarz szybko nabierze wręcz idealnych proporcji.

Nie wiesz, jakie okulary okulary przeciwsłoneczne damskie wybrać? Mamy nadzieję, że z tym przewodnikiem znikną wszelkie wątpliwości, a kolejne lato upłynie pod znakiem pięknie wyeksponowanej twarzy!

Zadbaj o to, by czuć się dobrze i wyglądać nienagannie niezależnie od swojego naturalnego piękna!Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku