Ostanie lata niejako naznaczone są pandemią COVID-19 i choć mówi się, iż powoli wirus odpuszcza, to jednak nadal życie nie do końca wróciło na normalne tory. A pomyślcie tylko, że jeszcze dwa lata temu za spacer po lesie można było otrzymać mandat, co jest wręcz śmieszne i przerażające zarazem. Ale skoro już można z domu wychodzić bez żadnych ograniczeń, to warto wykorzystać ten czas i się odstresować. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam top 5 aktywności, które rzeczywiście dodają powera i wyzwalają endorfiny.

Top 1: jazda na rowerze

Zima jest taka, jaką każdy widzi. Raz jest nieco śniegu, potem znowu chlapa, ale tak naprawdę każda pogoda jest dobra, by cieszyć się z aktywności, którą Wam polecamy i w naszym zestawieniu bezceremonialnie zajmuje pierwsze miejsce.

Oczywiście tutaj mamy na myśli jazdę na rowerze, którą rzeczywiście można cieszyć się niezależnie od warunków atmosferycznych, wszak nawet zimą daje dużo frajdy. Owszem jest bardziej wymagająca i męcząca, ale jednak to przyjemność, jakiej mało. A jeżeli chcecie doznać jeszcze więcej ciekawych wrażeń i emocji, to możemy Wam polecić rowery gravel. Kto raz spróbuje na nich jazdy będzie zachwycony i już inne jednoślady powoli mogą przestać dla niego istnieć. W czym tkwi sekret rowerów gravel? Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że jest to rower, który przypomina model szosowy, choć jego opony są szersze. Do tego ma charakterystyczną kierownicę typu baranek. Dzięki dopracowanej geometrii sprawdzi się do jazdy po szutrowych, ale i gruntowych ścieżkach czy nawet leśnych drogach.

Top 2: jazda na rolkach

Jako że zimy zimą coraz mniej, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nadal jeździć na rolkach. To świetna aktywność fizyczna, które rzeczywiście pozytywnie wpływa na pracę organizmu. Zwiększa też wydolność, a do tego wszystkiego pozwala się odstresować. Jednocześnie zakup rolek czy wrotek nie wiąże się z bardzo dużymi wydatkami. Dobre modele można zakupić za 200 złotych. Oczywiście nie zapomnijcie jeszcze o kasku oraz ochraniaczach. Swoją drogą to naprawdę świetna aktywność dla osób, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jeżeli postawicie na intensywną jazdę, to w ciągu godziny możecie spalić nawet 700 kalorii. Dla porównania, aby spalić taką ilość kalorii, należy intensywnie uprawiać aerobik przez około dwie godziny.

Top 3: spacer po lesie

Czasami małe aktywności dają duże efekty. I nie inaczej jest w tym przypadku. Otóż wbrew pozorom wcale nie trzeba wiele zastanawiać się nad tym, jaki sport warto uprawiać, bo odpowiedź jest łatwa i szybka,a brzmi – każdy. W końcu ruch to zdrowie i każdy powinien o tym pamiętać, ale powinien pamiętać też, że należy mierzyć siły na zamiary. W końcu nie od razu Rzym zbudowano. Zatem na początek intensywność może być mniejsza, by potem z dnia na dzień zwiększać ją. Na pewno możemy Wam polecić spacer, ale nie po mieście, lecz spacer, który rzeczywiście pozwoli Wam się odstresować i dobrze bawić. Mamy tutaj na myśli spacer po lesie. Otoczenie przyrody, zdrowe powietrze i relaks – tak można w kilku słowach go opisać. Ale rzecz jasna na tym zalety się nie kończą, bo warto też wiedzieć, że nawet spacer pozwala na spalenie całkiem solidnej ilości kalorii. Przy czym należy wybierać trasy bardziej wymagające i spacerować kilka godzin. Nie zapomnijcie przy tym o nawadnianiu się.

Top 4: na początek zmęczenie, a potem power

Do naszej kolejnej polecanej aktywności wiele osób musi się przekonać i na początek trzeba przyznać, że jest to trudne. Tutaj mamy na myśli jogging. Ten o poranku na początek nieco, a nawet bardzo męczy, ale jeżeli pokonacie ten pierwszy trud, to gwarantujemy, że zakochacie się w porannych biegach. Z chęcią też będziecie biegać przed pracą, a przy tym do pracy pójdziecie z dużą dawką powera. Na początek polecamy Wam pól godzinny jogging dwa razy w tygodniu, a po miesiącu takiej aktywności, nie będziecie sobie wyobrażać dnia bez biegania.

Top 5: czytanie książek

Nasza kolejne propozycja nie jest stricte aktywnością fizyczną, ale na pewno jest pożywką dla mózgu. Tutaj mamy na myśli czytanie. Wiele osób czyta bardzo mało albo wcale, a to duży błąd. Oczywiście możecie uprawiać aerobik i przy tym słuchać audiobooków czy biegać i słuchać audiobooków.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku