Kolagen w formie tabletek lub płynów w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. To dobra opcja dla każdego, komu zależy na jędrnej i młodo wyglądającej skórze. Kolagen jest stosowany nawet przez celebrytki i blogerki, które doskonale znają niezwykłe właściwości preparatu. Czym cechuje się kolagen? Jakie zalety ma zażywanie tego preparatu? Dlaczego warto na niego postawić?


Czym jest kolagen?

Jest to białko, jakie stanowi budulec tkanki łącznej. Zażywając Solgar z witaminą D3, dostarczymy organizmowi wiele niezbędnych składników, jakie pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie i ciało. Cechą kolagenu jest to, że bazuje na nietypowym składzie aminokwasowym. Jego zadaniem jest utrzymywanie w organizmie integralnej struktury i sprężystości tkanki łącznej. Co ciekawe, budowa kolagenu wiąże się z dużą ilością wody. Skóra dzięki temu jest nawodniona, mocna i gładka. Pamiętajmy o tym, że białko jest samoistnie produkowane przez organizm ludzki, jednak po 25 roku życia rozkład kolagenu jest wyższy niż jego produkcja. W efekcie zauważymy na cerze zmarszczki, cellulit i osłabienie skóry. Specjaliści wskazują, że suplementacja kolagenem ma wielką moc. 

Niedobory kolagenu

Warto zauważyć, że niedobory kolagenu są z pewnością widoczne gołym okiem. Skóra jest uboższa w aminokwasy, traci jędrność i wygląda starzej. Pojawiają się zmarszczki oraz wyostrza się widoczność cellulitu w wielu miejscach na ciele. Nie bez znaczenia jest to, że kolagen nie wiąże się jedynie ze skórą/ Malejące ilości negatywnie oddziaływać mogą na nasze stawy, paznokcie i włosy. Z wiekiem nasze chrząstki stawowe są coraz mniej odporne na urazy, dlatego zwłaszcza seniorzy muszą suplementować to białko. Włosy bez wsparcia kolagenu są pozbawione blasku, mało sprężyste i matowe. W tym wypadku warto działać jak najszybciej, sięgając po preparaty dostępne w aptekach. 

Kolagen do picia

Producenci oferują wiele form produktu, jaki może występować w płynie, tabletkach lub w proszku. Pewną nowością na rynku jest kolagen w płynie, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie wśród odbiorców. Najliczniejszymi odbiorcami są tutaj gwiazdy muzyki i kina, blogerzy i youtuberzy. Istotne jest to, że kolagen jest sprzedawany zazwyczaj w poręcznych ampułkach, dzięki czemu łatwo można go zażywać. Pomocne jest wzbogacenie wyrobu w walory smakowe, dzięki czemu dobierzemy kolagen o smaku arbuzowym, truskawkowym, czy melonowym. W składzie zawarte są bioaktywne peptydy kolagenowe. Efekty zażywania kolagenu w dowolnej formie zauważymy po około 3 miesiącach stosowania regularnego. 

Kolagen jest wzbogacony bardzo często o antyoksydanty. Produkt dzięki temu hamuje działanie wolnych rodników i wpływa korzystnie na wygląd skóry. Białko znajdziemy w internetowych aptekach, gdzie szeroka oferta daje sporo możliwości. W ostatnim czasie coraz więcej osób sięga po ten produkt. Składnik typu kolagen występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jednak z wiekiem jego ilość maleje. Pomocna jest nieoceniona suplementacja. 


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pi?kne w?osy

Wersja do druku