Codziennie wykonując tytaniczną wręcz pracę, ludzkie stopy nieuchronnie narażone są na szereg schorzeń i dolegliwości. Te zaś z jednej strony mają wpływ na funkcjonowanie narządu ruchu, a z drugiej na wygląd stóp. Aby zapobiec potencjalnym kłopotom warto pamiętać, że codzienna pielęgnacja ciała powinna obejmować także stopy i być dostosowana do ich aktualnych potrzeb.


Pielęgnacja stóp nie jest trudna ani skomplikowana, o ile jest systematyczna i prawidłowo dobrana. W przypadku stóp nie ma miejsca na nagłe zmiany i przypadkowe produkty. Konsekwencja i przemyślany zestaw dermokosmetyków i/lub wyrobów medycznych, w zależności od rodzaju oraz nasilenia problemu, może pomóc szybko i skutecznie uporać się z konkretnymi dolegliwościami. A te najczęstsze to: nadmierne przesuszenie, ponieważ na stopach nie ma gruczołów łojowych, nadmierne pocenie z uwagi na dużą ilość gruczołów potowych oraz rozwijająca się na skutek wilgoci grzybica. Efekt? Zgrubiały i zrogowaciały naskórek odciski, pęknięcia i infekcje. Wielu z tych problemów można zaradzić oraz zniwelować ewentualne skutki widoczne gołym okiem.

Profilaktyka powinna obejmować noszenie wygodnego i dopasowanego obuwia, ćwiczenie stóp (np. poprzez chodzenie boso po różnych fakturach), unikanie przeciążeń - w tym tych wynikających z nadwagi oraz nieprawidłowo wykonywanych ćwiczeń, aktywności fizycznej oraz używania odpowiednich kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych, profilaktycznych oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, również leczniczych.

Eksperci Ideepharm stworzyli dwie specjalistyczne linie dermokosmetyków NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT oraz wyrobów medycznych NIVELAZIONE Skin Therapy PROTECT.

NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT to bogate, silnie skoncentrowane formuły o potwierdzonej skuteczności działania. Te specjalistyczne dermokosmetyki powstały we współpracy z dermatologami i podologami, dzięki czemu zapewniają ochronę i zadbany wygląd stopom każdego dnia. W skład serii wchodzą m. in:

  Aktywny dezodorant do stóp 5 w 1

Ten innowacyjny preparat zapewnia holistyczne, skuteczne i precyzyjne działanie. Bogata formuła, starannie dobrane składniki aktywne i technologia Odour Stop z jednej strony pomagają w odpowiedniej pielęgnacji stóp każdego dnia, z drugiej niwelują problemy skóry już od pierwszej aplikacji. Ten aktywny dezodorant 5 w 1 efektywnie likwiduje nadmierne pocenie, neutralizuje nieprzyjemny zapach potu, gwarantuje uczucie suchości do 24h, działa antybakteryjnie i zapewnia utrzymanie prawidłowej higieny stóp.

 Aktywny krem S.O.S do stóp bardzo suchych

Krem ten działa silnie regenerująco, przynosząc natychmiastową ulgę nawet najbardziej zniszczonym i przesuszonym stopom oraz stanowi doskonałą ochronę antybakteryjną w codziennej pielęgnacji. Już od pierwszej aplikacji kosmetyk głęboko odżywia i zmiękcza skórę, odświeża i redukuje nieprzyjemny zapach potu, koi oraz łagodzi podrażnienia, a stosowany w ramach kuracji chroni przed nadmiernym wysuszeniem i pękaniem naskórka, redukuje zgrubienia oraz wygładza szorstką skórę, pozostawiając zadbane, zdrowe stopy.

NIVELAZIONE Skin Therapy PROTECT to specjalistyczna linia wyrobów medycznych wykorzystujących technologię Dermasoft Decalact Liquid, które wspomagają profilaktykę i łagodzenie objawów infekcji grzybiczych. W skład serii wchodzi m.in.:

Nawilżający krem do stóp i paznokci

 Preparat nawilża skórę oraz odbudowuje jej barierę hydrolipidową, zmniejszając ryzyko powstawania pęknięć i mikrouszkodzeń. Wspomaga łagodzenie objawów związanych z zakażeniami o podłożu grzybiczym, takich jak: szorstkość, suchość i nadmierne rogowacenie skóry oraz uczucie świądu i pieczenia. Wyrób posiada odpowiednie, lekko kwaśne pH, które zapobiega zasiedlaniu się i rozwojowi grzybów patogennych, zmniejszając ryzyko wystąpienia infekcji grzybiczych. Już od pierwszej aplikacji koi, łagodzi uczucie świądu i pieczenia a w wyniki regularnego stosowania zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji grzybiczych oraz wspomaga łagodzenie defektów skóry stóp takich jak modzele, nagniotki, suche i pękające pięty.

 

 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zabiegi domowe

Wersja do druku