Perfumy niszowe to zapachy ekskluzywne, trudno dostępne i niespotykane na półkach popularnych sklepów czy drogerii. Takie perfumy określa się również mianem rzemieślniczych bądź artystycznych, bo tworzone są dla konkretnej, zwykle wąskiej grupy odbiorców. Wśród perfum niszowych królują unikalne kompozycje zapachowe, niekoniecznie odpowiadające odbiorcy masowemu. Jak się przekonać do takiej propozycji?

Perfumy niszowe – dla miłośników oryginalnych zapachów

Perfumy niszowe mogą, lecz nie muszą, trafiać w gusta większości odbiorców. Są to bowiem najczęściej kompozycje zapachowe, które nie mają wiele wspólnego z aromatami z popularnych sieciówek. Mimo że unikalna koncepcja mogłaby stać się częścią danej linii produkcyjnej, zawsze jest w niej miejsce na element trafiający tylko w gusta koneserów. Tych, którzy szukają oryginalności, wyjątkowości i nie zadowalają się tym, co powszechnie dostępne.

Odlewka zamiast całego flakonu

Niszowe i unikatowe produkty to zawsze wyższe ceny niż te, które płacimy za powszechnie dostępne artykuły. To samo tyczy się niszowych perfum. Tym, którzy komponują wyjątkowe i nietypowe połączenia zapachowe nie zależy na dotarciu do wszystkich, lecz do wąskiego grona odbiorców.

Wysoka cena niszowych perfum idzie jednak w parze z ich jakością i wspomnianą unikalnością. Czy to oznacza, że ekskluzywny produkt trafi w nasze zapachowe gusta? Niekonieczne, dlatego sprawdzonym sposobem na przekonanie się, czy i ewentualnie który zapach skradnie serce odbiorcy, są odlewki perfum.

Odlewka to oryginalne perfumy, które zostają przelane do małego opakowania. Podczas gdy pełnowymiarowe zapachy kupujemy we flakonach o pojemnościach zwykle od 30 ml wzwyż, odlewki dostępne są w ilości od kilku do kilkunastu mililitrów. Tak małe opakowanie kosztuje ułamek ceny pełnowymiarowych perfum. Jest to rozwiązanie na kieszeń każdego, kto dopiero zapoznaje się z niszowymi zapachami i szuka ulubionej kompozycji dla siebie.

Nie tylko przystępna cena

W przypadku odlewek perfum zauważalne są na pierwszy rzut oka dwie cechy: mała pojemność oraz niska cena. To jednak nie wszystko.

Odlewka staje się doskonałą propozycją dla osób, które wiedzą, jakich aromatów i kompozycji poszukują, ale liczą na nowe doznania zapachowe. Odlewki zadowolą koneserów i kolekcjonerów, dla których unikalność jest najważniejsza, lecz powiększana kolekcja wciąż oscyluje wokół kompozycji zapachowych różniących się detalami.

Miej perfumy zawsze przy sobie

Malutki flakon perfum niszowych sprawdzi się w damskiej torebce, bo noszenie ze sobą dużych pojemników z perfumami jest niewygodne i niepraktyczne. Dla panów zaś to rozwiązanie – dosłownie i w przenośni – na każdą kieszeń. Lubimy bowiem odświeżać zapach podczas wielkich wyjść, uroczystych wydarzeń, a mając pod ręką minimalistyczną odlewkę, można tego dokonać w dowolnej chwili.

Perfumy niszowe potrafią zaskoczyć – zapachami i artystycznymi opakowaniami. Warto więc dać im szansę, decydując się na pełnowymiarowe opakowanie bądź odlewkę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku