Zastanawiasz się nad tym, czy potrzeby Ci odkurzacz piorący? To jedno z tych urządzeń, które może znacznie usprawnić wykonywanie codziennych domowych obowiązków. Do prac porządkowych chętnie wykorzystują go także firmy sprzątające. Dlaczego? Ponieważ zdecydowanie przyspiesza odkurzanie i mycie podłóg. A w wersji wielofunkcyjnej ma dodatkowe końcówki dedykowane czyszczeniu posadzek drewnianych, wykładzin, narożników i wiele więcej. Poznaj 5 zalet odkurzaczy piorących i znajdź swój idealny model.

1. Jeden sprzęt zamiast kilku

Problemem wielu osób mieszkających np. w blokach jest to, że dysponują ograniczoną przestrzenią do przechowywania. Zmieszczenie w schowku mopa, odkurzacza, myjki i kilku innych sprzętów to prawdziwe wyzwanie organizacyjne. Nic dziwnego, że decydują się oni zainwestować w jedno wielofunkcyjne urządzenie obsługujące wszystkie powierzchnie. Mycie na mokro, odkurzanie na sucho, wywabianie trudnych plam z tapicerek czy dywanów – to tylko ułamek z tego, co potrafi współczesnych odkurzacz piorący.

2. Dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni

Odkurzacze piorące są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem zastosujesz je także do mycia powierzchni drewnianych, ceramicznych, szklanych, wykonanych z tworzyw sztucznych i tapicerowanych. W dodatku dysponują wymiennymi nakładkami o różnej mocy ssącej, kształcie i rozmiarze, dzięki czemu podczas sprzątanie wygodnie dotrzesz nawet do trudniej dostępnych miejsc.

Ta uniwersalność sprawia, że odkurzacze piorące nadają się nie tylko do sprzątania w domu, ale też w biurze, czy samochodzie.

3. Przyjazny alergikom

Kurz, roztocza, sierść zwierząt – to wszystko alergeny, które dla osób uczulonych są niezwykle uciążliwe. Mierzysz się z tym problemem każdego dnia? Do domu, w którym mieszka alergik świetnie nada się odkurzacz piorący, który szybko i dokładnie wciągnie te zanieczyszczenia. Dodatkowa funkcja mycia na mokro sprawi, że zabrudzenia takie jak kurz nie będą się unosiły w powietrzu, lecz zostaną szybko zneutralizowane.

4. Oszczędność czasu   

Jeden sprzęt o wielu zastosowaniach pozwoli Ci szybciej i sprawniej realizować domowe obowiązki. Efekty dostrzeżesz od razu, bo skutecznie pozbędziesz się nawet trudnych, zaschniętych plam, z którymi wcześniej walczyłeś bezskutecznie. To oznacza oszczędność czasu i środków czyszczących. W ten sposób będziesz mieszkać w przyjaznym miejscu, gdzie panuje świeże powietrze, a wszystkie powierzchnie (podłóg, mebli) są czyste i wyglądają jak nowe.

5. Brak konieczności zatrudniania firmy sprzątającej

Skoro dysponujesz własnym profesjonalnym odkurzaczem piorącym, to znaczy, że nie musisz już zlecać prac porządkowych firmom czy osobom z zewnątrz. To oszczędność pieniędzy, ale też niezależność, która sprawia, że możesz efektywnie chronić swoją prywatność.

Szukasz dobrego odkurzacza piorącego? Porównaj oferty z internetowego sklepu https://emast.pl/, co ułatwi Ci podjęcie decyzji zakupowej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku