Choć metoda kanapkowa może nie kojarzyć nam się z pielęgnacją twarzy, to właśnie dzięki niej możemy zyskać super efekty. Czasami mówimy też o wieloetapowej pielęgnacji lub koreańskiej pielęgnacji 10 kroków. Ale wszystkie te określenia tak naprawdę są jednym sposobem pielęgnacji. Czym on się wyróżnia?

Na czym polega metoda kanapkowa?

Kiedy robimy kanapki do jedzenia, nakładamy na nie różne pojedyncze składniki. Podobnie jest i z pielęgnacją cery. Nakładamy na skórę produkty warstwami. Kiedy damy ich za mało, skóra nie będzie odpowiednio zadbana, a gdy nałożymy zbyt wiele produktów, również może nie wyglądać za dobrze. Kluczem do sukcesu w stosowaniu pielęgnacji wielowarstwowej jest zgranie warstw, a co za tym idzie – samych składników pielęgnacyjnych, ich przeznaczenia i konsystencji.

Pielęgnacja w 3 krokach

W Europie najbardziej popularny jest model pielęgnacji opierający się o trzy kroki, czyli mycie twarzy, tonizowanie i nałożenie kremu. Choć nie jest on rozbudowany, nie musi być też zły. Jeżeli używamy produktów głęboko oczyszczających, a potem przywracamy skórze balans, korzystając z nawilżającego toniku, to nasza skóra będzie w dobrej kondycji. A co z kremem? Warto wybrać produkt, który najbardziej odpowiada potrzebom cery. Warto pamiętać, że rano i wieczorem możemy nakładać różne kremy. A nawet w ofercie marki Avon, można znaleźć kremy na dzień i na noc, które zapakowane są w jednym słoiczku, dla ułatwienia stosowania.

Metoda kanapkowa, czyli 10 kroków do pięknej cery

W metodzie kanapkowej można z kolei wyróżnić aż 10 kroków! Jest to zdecydowanie o wiele więcej, niż byśmy oczekiwali. Jednak nakładanie takiej ilości kosmetyków może być niezwykle pożyteczne dla cery. W ten sposób jesteśmy w stanie wprowadzić pielęgnację celową i konkretną, ale też zadbać o jej podstawowe potrzeby. Wprowadzając taki sposób pielęgnacji twarzy, nie trzeba też codziennie nakładać 10 różnych kosmetyków! Sama metoda kanapkowa ma nam pomóc zadbać o cerę pod każdym kątem, ale też nauczyć nas, które produkty łączyć ze sobą.

10 kroków pielęgnacji krok po kroku

  1. Demakijaż lub mycie olejem.
  2. Oczyszczanie produktem na bazie wody.
  3. Peeling.
  4. Tonizowanie.
  5. Nawilżanie esencją.
  6. Nakładanie serum, ampułek, koncentratów.
  7. Nałożenie maseczki w płachcie.
  8. Nałożenie kremu pod oczy.
  9. Aplikacja kremu zamykającego pielęgnację.
  10. Produkt z SPF.

Jakie produkty stosować w ramach metody kanapkowej?

W tej metodzie ważne jest nie tylko stosowanie kolejności wszystkich kroków. Istotne są też same kosmetyki, jakie wybieramy. Produkty do mycia, tonizacji, peelingi czy SPF znajdziemy w ofercie wielu marek, choćby w Avon. Ale co to jest esencja? Co z maskami w płachcie? Tutaj też nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich kosmetyków!

Kroki 1 i 2 to odpowiednie oczyszczenie. Najpierw stosujemy gęste balsamy do demakijażu lub lekki olej do mycia, który pod wpływem wody zniknie całkowicie z twarzy. Potem domywamy cerę np. żelem, który łatwo spłuczemy. Krok 3, czyli peeling, ma zapewnić, że cera będzie oczyszczona z nabudowanego naskórka. Ale uwaga! Peeling robimy 1 w tygodniu! Nie stosujemy tego kroku codziennie.

Z kolei kroki 4 i 5 mogą wydawać nam się tym samym. Jednak produkty różnią się konsystencją. Toniki są jak woda, ale esencje są bardziej gęste, mogą być oleiste, a nawet żelowe. Dostarczają też bardziej skoncentrowanych składników. A później nakładamy serum, czyli produkt celujący w nasze problemy skórne. Krok 7 również nie jest obowiązkowy codziennie! Gdy nasza cera jest zmęczona, podrażniona, sucha czy bez blasku, warto położyć na nią maseczkę w płachcie, a potem zastosować kolejne kroki.

Pozycje 8-10 to kremy zamykające pielęgnację. Krem od twarzy można stosować też pod oczy, a krem nawilżający może mieć też SPF. Niekoniecznie potrzebujemy aż 3 produktów. Możemy kupić jeden!

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku