Nowoczesne i zaawansowane technologicznie smartwatche dziecięce to gadżety, które zyskują coraz większe grono zwolenników. Dla dziecka smartwatch to krok do bycia takimi jak my, posiadania swojej własnej technologii. Warto jednak pamiętać, że to zakup nie tylko dla dzieci. Smartwatch to także zakup dla rodziców. A może nawet przede wszystkim. 

 

Zegarki dla dzieci posiadają takie same możliwości jak standardowe zegarki, jednak wzbogacone są o szereg dodatkowych funkcjonalności. Są idealną alternatywą, kiedy uważamy, że na standardowy smartfon jest jednak za wcześnie, a jednocześnie pragniemy mieć kontakt z dzieckiem i dać mu odrobinę samodzielności. Smartwatch dla dzieci to sposób na zadbanie o ich bezpieczeństwo. Pozwala na to moduł GPS.

Funkcjonalny smartwatch zupełnie wyparł tradycyjny zegarek. Najlepszy smartwatch zastąpił to tradycyjne urządzenie lub wręcz wprowadził je na zupełnie inny poziom. To świetny pomysł na prezent dla dziecka, które z pewnością ucieszy się nowoczesnym gadżetem. To także prezent, który możemy wręczyć sami sobie. Dzięki niemu będziemy mogli lepiej zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo i kontrolować to, gdzie ono przebywa, nawet kiedy nie ma nas w pobliżu. Ten zegarek telefon (posiada także funkcję dzwonienia) to idealny pomysł dla rodziców, którzy są przewrażliwieni i obawiają się samodzielnie wypuścić dziecko z kolegami na dwór. 

Smartwatch dziecięcy - jakie funkcje powinien mieć?

Popularne kategorie smartwatche posiadają przeważnie podobne funkcje. Podstawową funkcją dzwonienia obdarzone są praktycznie wszystkie modele, które posiadają kartę sim. To świetny sposób na komunikację z dzieckiem kiedy chcesz zadbać o bezpieczeństwo Twojego dziecka, jednak nie chcesz aby posiadało ono jeszcze swój własny telefon. Smartwatch sprawdzi się nawet dla młodszych dzieci. Szeroka oferta smartwatchy sprawia, że z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Inteligentny zegarek posiada dotykowy ekran, a z modeli dostępnych w wielu sklepach zarówno internetowych jak i stacjonarnych możemy wybrać ten, który umożliwi nam dokładną lokalizację dziecka za pomocą modułu GPS. Dobrej jakości zegarki posiadają także funkcje sportowe, które umożliwiają pomiar dystansu czy ilość kroków, jaką przeszło dziecko. Wiele modeli posiada także możliwość dokładnego sprawdzenia na mapie jaką trasę pokonało dziecko. To funkcja, która pozwoli nam sprawdzić czy dziecko trafiło prosto do szkoły oraz czy nic mu się po drodze nie stało. 

Ciekawą funkcją jest także możliwość wyznaczenia wirtualnej zapory. To szczególnie przydatna opcja dla najmłodszych dzieci i tych niesfornych, które chcielibyśmy ochronić przed ewentualnymi zagrożeniami, a jednocześnie pozwolić im na zdobywanie nowych doświadczeń. Dzięki tej funkcji możemy wyznaczyć na mapie miejsce, do którego może dojść nasze dziecko jak np. ulica, na której stoi nasz dom. Umawiając się z dzieckiem, że może pojeździć na rowerze jedynie na naszej ulicy możemy sprawdzić czy jest gotowe na samodzielne wychodzenie na dwór. Zegarek da nam znać, jeżeli dziecko wyjdzie z wyznaczonej strefy. 

Nie musimy się także obawiać, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ze strony samego smartwatcha. Na zegarku możemy zapisać dziecku numery telefonów do najbliższych, które chcielibyśmy aby miało na liście. Tylko zapisane numery mogą zadzwonić do naszej pociechy, więc nie ma możliwości, że skontaktuje się z nią nieproszona osoba. Zegarki z tworzywa sztucznego posiadają przeważnie aplikacje rodzicielskie, które możemy zainstalować na swoim telefonie i z ich poziomu wszystkiego doglądać. 

 

Zegarek smartwatch - zadbaj o bezpieczeństwo dziecka

Choć zalet takiego zegarka jest naprawdę wiele, to chyba głównym jego atutem jest to, że daje on gwarancję bezpieczeństwa. Zakup smartwatcha to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy pragną zadbać o własne dzieci dając im jednocześnie swobodę. Modele, które są wyposażone w GPS potrafią naprawdę dokładnie określić lokalizację dziecka na mapie. Większość dobrej klasy urządzeń wykorzystuje do tego celu kilka metod lokalizacji, co znacznie poprawia ich dokładność. GPS to także świetne rozwiązanie, kiedy dziecko zadzwoni z prośbą o pomoc nie podając tego, gdzie się znajduje. Możemy to łatwo określić za pomocą mapy w aplikacji. 

Przydatny jest także guzik SOS, który w przypadku zagrożenia umożliwia dziecku na szybkie wybranie numeru, który jest przypisany do sygnału SOS. W stresujących sytuacjach to dużo łatwiejsze rozwiązanie, które z pewnością ułatwi dziecku kontakt z rodzicem. W większości modeli istnieje możliwość dodania kilku numerów np. mamy oraz taty. To daje większą pewność, że ktoś będzie w stanie dostrzec taką wiadomość i odpowiednio szybko zareagować. 

Dobry smartwatch to gadżet, który umożliwi dziecku posiadanie własnej nowoczesnej technologii w bezpiecznym wydaniu. Najlepszy smartwatch dla dzieci posiada możliwość przeprowadzania wideo połączeń oraz wykonywania oraz przesyłania zdjęć, dzięki czemu, kiedy dziecko odkryje coś podczas spaceru czym bardzo będzie chciało się z nami podzielić, będzie mieć taką możliwość.

 

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku