Dzieci muszą być ciągle w ruchu. Cały czas chcą coś robić. Nic więc dziwnego, że rodzice dwoją się i troją, aby maluchy nie nudziły się w domu. Jednym z dostępnych rozwiązań są gry planszowe, które zawsze są w stanie zainteresować najmłodszych. Jednymi z ciekawszych planszówek są gry detektywistyczne, które nie tylko bawią, ale także uczą.

Dlaczego warto inwestować w gry detektywistyczne?

Nie da się ukryć, że detektywistyczne gry planszowe to świetne ćwiczenia dla mózgu. Regularne spędzanie czasu z planszówkami rozwija i stymuluje każdego maluszka. To zupełnie coś innego niż przeczytanie książki z konkretnym rozwiązaniem. W przypadku gier dziecko musi samo dojść do rozwiązania zagadki. To naprawdę spore wyzwanie dla małego człowieka.  

Lisek urwisek - jedna z popularniejszych gier dla dzieci 

Gra detektywistyczna Lisek urwisek to jedna z najbardziej popularnych planszówek o charakterze kryminalnym dla dzieci. Dodatkowo należy także wspomnieć, że Lisek urwisek to planszówka obsypana wieloma nagrodami. W 2020 była nominowana do tytułu Gry Roku dla dzieci. Nie trzeba więc chyba nikogo przekonywać, że maluchy będa nią zachwycone. Nie da się jednak ukryć, że największą zaletą Liska urwiska jest fakt, że to gra kooperacyjna. Oznacza to, że dzieci muszą połączyć wspólne siły, aby wygrać. Zespołowe zwycięstwo cieszy podwójnie, a ewentualną porażkę zdecydowanie łatwiej znieść w kilka osób. 

Jeśli chodzi o grę Lisek urwisek, to w tym przypadku rozgrywka polega na zbieraniu przez dzieci wskazówek, które mają za zadanie ułatwić im grupowe rozwiązanie zagadki. Bez współpracy zwycięstwo nie będzie możliwe! Tylko dzięki wspólnym wskazówkom maluchy będą w stanie odnaleźć liska urwiska, który ukrył się wśród innych lisów. 

Co znajdziemy w zestawie? 

Na samym początku należy zaznaczyć, że ta gra planszowa jest pięknie zilustrowana i solidnie wykonana. Zawartość pudełka jest całkiem pokaźna jeśli chodzi o klasyczne gry planszowe. W skład gry detektywistycznej Lisek urwisek, wchodzi: 

  • plansza, 
  • 4 pionki detektywów - dokładniej są to charakterystyczne czapeczki jak u Sherlocka Holmesa, 
  • 3 kostki, 
  • dekoder wskazówek, 
  • 12 żetonów wskazówek, 
  • figurka lisa, 
  • 16 kart podejrzanych lisów, 
  • 16 kart liska urwiska. 

Na czym polega gra detektywistyczna Lisek urwisek? 

Skoro główne pionki do gry wyglądają jak czapka Sherlocka Holmesa, można się domyślić, że głównym zadaniem dzieci będzie wcielenie się w rolę detektywa. Mali detektywi, działając w grupie będą wspólnie szukać tytułowego Liska urwiska, czyli małego i przebiegłego zwierzątka. Lisek ukradł ciasto, które należy szybko znaleźć. Wyłącznie ścisła współpraca maluchów i dzielenie się uzyskanymi wskazówkami zdobytymi podczas rozgrywki pomogą dopaść chytrego złodziejaszka, zanim skryje się na zawsze w swojej bezpiecznej norce. Niestety zdanie nie jest łatwe, ponieważ w grze pojawia się aż 16 podejrzanych, których należy stopniowo eliminować. 

Gra detektywistyczna Lisek urwisek to wyjątkowa planszówka, która jednocześnie bawi i uczy. Oprócz świetnej i kooperacyjnej zabawy maluchy ćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie. Dodatkowo dowiadują się czym tak naprawdę jest współpraca. 

Ogromną zaletą tej gry jest fakt, że pomimo tego iż jest ona skierowana do maluchów to mogą z niej korzystać także starsze dzieci, a nawet dorośli. To idealny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu. Nic dziwnego, że w 2018 roku ta planszówka otrzymała miano najlepszej gry dla dzieci we Francji.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku