Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że zachwycił Cię zapach, który po kilkunastu minutach przestał być wyczuwalna? A może masz problem z trwałością perfum, niezależnie od wybranej kompozycji? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poradami. Dzięki kilku prostym wskazówkom będziesz mogła cieszyć się ulubionym zapachem przez długie godziny!


Zanim kupisz perfumy…

Dobrze jest mieć na względzie trwałość danego produktu, już na etapie zakupu. Dlaczego? Ponieważ każda kompozycja inaczej zachowuje się w kontakcie ze skórą różnych osób. Może się okazać, że produkt zachwalany na forach lub przez koleżanki nie spełni Twoich oczekiwań i szybko się ulotni. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem będzie przetestowanie zapachu. Używanie do tego tzw. blotterów, czyli kartonowych pasków nie jest jednak najlepszym pomysłem. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie spryskanie perfumami nadgarstków lub zgięć łokci. Po zaaplikowaniu zapachu nie decyduj się od razu na zakup. Pozwól mu rozwijać się na skórze przez parę godzin. Jeśli po tym czasie będziesz zadowolona z trwałości, możesz z czystym sumieniem wrócić po produkt i udać się do kasy. Jeśli jednak chcesz przetestować dużą ilość zapachów lub w Twojej okolicy nie ma perfumerii, wybierz sklep, który umożliwi Ci zwrot danej kompozycji po jej wypróbowaniu. Wejdź na stronę https://paryskie-perfumy.pl/ i testuj do woli!

Przygotuj skórę na ulubiony zapach

Na trwałość zapachu wpływa nie tylko jakość perfum, ale także właściwe przygotowanie skóry. Spryskiwanie przesuszonych miejsc, nawet najlepszą kompozycją zapachową sprawi, że aromat szybko się ulotni. Dlatego tak ważne jest dbanie o odpowiednie nawilżenie. Po każdej kąpieli stosuj balsam do ciała, a następnie zaaplikuj ulubione perfumy. Z pewnością zauważysz różnice w trwałości zapachu. Miejsca, które spryskujesz kompozycją, dobrze jest także posmarować wazeliną lub naturalnym olejkiem o neutralnym zapachu. Unikniesz w ten również podrażnień skóry, które może wywołać alkohol zawarty w perfumach.

Miejsca aplikacji zapachu

Jakie miejsca najlepiej spryskiwać perfumami, aby cieszyć się trwałością i dobrą projekcją zapachu? Niezależnie od tego, czy aplikujemy damskie perfumy bądź męską kompozycję, warto zastosować je na tych obszarach:

  • Okolice za uszami

  • Kark

  • Nadgarstki

  • Zgięciach łokci i kolan

  • Dekolt

  • Skronie

  • Włosy

Pamiętaj, aby nie używać perfum na wszystkie te miejsca jednocześnie, ponieważ zapach może stać się zbyt przytłaczający. Kompozycję aplikuj z odległości 10-20 cm, żeby równomiernie pokryć skórę mgiełką zapachu. Jeżeli chcesz, by perfumy były wyczuwalne naprawdę długo, zastosuj je także na ubraniach. Wykorzystaj powyższe rady, a Twój ulubiony zapach już nigdy nie ulotni się przedwcześnie!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku