Prezenty, które para młoda otrzymuje od gości w dniu ślubu, mają charakter ulotny. W dzisiejszych czasach wręczamy parze młodej głównie gotówkę, ewentualnie różnego rodzaju drobne upominki, które przydają się na co dzień. Tymczasem możemy podarować młodym coś, dzięki czemu będą mogli wspominać dzień swojego ślubu przez całe życie, a mianowicie wpis w księdze gości weselnych.


Moda, która wraca

Księgi gości weselnych były niezwykle modne kilkanaście lat temu, kiedy to fotografowie uwieczniali jedynie najważniejsze momenty uroczystości. W późniejszym czasie nieco straciły na znaczeniu, jednak szybko okazało się, że fotografie nie są w stanie oddać całkowicie nastrojów gości weselnych. O wiele lepszym rozwiązaniem są księgi gości weselnych, w których każda osoba przybyła na wesele może złożyć swój podpis. W księdze zwykle umieszcza się krótkie życzenia dla pary młodej, a także imiona i nazwiska osób, które dokonują wpisu. Księgę gości weselnych para młoda może przeglądać w dowolnym momencie, wspominając dzień zaślubin i zabawę weselną.

 

Stylowa księga gości weselnych

Księga gości weselnych wcale nie musi wyglądać, jak tradycyjny album. Wręcz przeciwnie - może ona wpisywać się w styl, w jakim utrzymane jest całe przyjęcie. Niektóre pary młode decydują się na wesele utrzymane w stylu klasycznym, inne zaś wybierają styl rustykalny bądź nawet vintage. Para młoda zwykle stara się utrzymać wszelkie dodatki w podobnej tonacji - dotyczy to również księgi gości weselnych. Dodatkowo warto zdecydować się na zakup stylowego stojaczka na długopis oraz pudełka na księgę. Obok księgi gości weselnych możemy ustawić mniejsze pudełeczko z różnego rodzaju kolorowymi pisakami, naklejkami czy mazakami, które pozwolą stworzyć ciekawe ilustracje. Goście weselni uwielbiają zabawę słowem, a także grafiką, stąd też pozostawienie do ich dyspozycji księgi gości weselnych będzie doskonałym pomysłem nie tylko na dobrą pamiątkę, ale i rozrywkę.

 

Pamiątka od serca

W dniu zaślubin parze młodej towarzyszą emocje, które często sprawiają, że małżonkowie nie są w stanie zapamiętać wszystkich życzeń, które usłyszą od swoich gości. Tymczasem księga gości weselnych pozwala zebrać je w jedną całość i powracać do nich myślami zawsze, gdy tylko przyjdzie na to chęć. Warto pamiętać, że choć prezenty, fotografie czy kartki są bardzo ważne, to jednak nie stanowią one pamiątki na całe życie, w przeciwieństwie do księgi gości, którą możemy najlepiej jest umieścić na wejściu do sali weselnej bądź na stoliku, który znajdzie się w pobliżu stołu głównego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku