Przełom w podejściu do medycznej mody nastąpił już kilka lat temu. Producenci odzieży medycznej wciąż jednak prześcigają się w oferowaniu personelowi medycznemu ubrań wykonanych z coraz bardziej zaawansowanych technologicznie tkanin odpowiadających wymaganiom codzienności lekarzy i pielęgniarek, krojów podkreślających atuty sylwetki czy wzorów wzbogacających medyczny look.

Innowacyjne materiały

Codzienność lekarza i pielęgniarki to szereg wyzwań, nierzadko długie dyżury, odzież medyczna powinna zatem odpowiadać wymaganiom rzeczywistości. Producenci odzieży medycznej wychodzą naprzeciw potrzebom personelu medycznego oferując tkaniny:

  • łatwe w prasowaniu,
  • szybkoschnące,
  • niegniotące się,
  • oddychające,
  • zachowujące swój kolor nawet po wielu praniach.

Szczególnie popularne wśród producentów stały się materiały z poliestrem w składzie, który zapewnia łatwą pielęgnację i gwarantuje schludny wygląd mundurka medycznego przez cały dyżur. Coraz częściej producenci wybierają materiały zawierające syntetyczny jedwab. Rayon zapewnia bluzom medycznym niespotykaną delikatność i przewiewność. Odzież z nim w składzie stanowi idealny wybór zwłaszcza latem w upalnym okresie. Nie sposób nie wspomnieć także o elastanie, dzięki któremu odzież jest lepiej dopasowana do sylwetki i nie krępuje ruchów.

Kroje dopasowane do sylwetki

Niedopasowany mundurek medyczny stanowił niegdyś codzienność, która, na szczęście, odeszła w zapomnienie. Dzisiejsze bluzy medyczne, sukienki, fartuszki, męskie marynarki wydobywają atuty sylwetki. Kroje damskich ubrań podkreślają proporcje, a obfitość wyboru różnych modeli sprawia, że każda odnajdzie w medycznej modzie, to co dla niej najlepsze. 

Jedną z ostatnich nowości jakie zadebiutowały w kolekcjach producentów odzieży medycznej są bluzy medyczne ze wstawkami po bokach, zazwyczaj kontrastujące z całością, doskonale wysmuklają sylwetkę. Takie bluzy można znaleźć między innymi w kolekcji Healing Hands Purple Label dostępnej w internetowym sklepie meditrendy.pl.

Na zdjęciu Bluza medyczna Healing Hands Jolene kolor Caribbean

Przyciągające uwagę wzory

Dla zwolenników i zwolenniczek zabawy z modą producenci przygotowują niepowtarzalne bluzy medyczne we wzorki. Oprócz sezonowych propozycji towarzyszących okresom świątecznym w kalendarzu, świętom Bożego Narodzenia, Wielkanocy i innym, zaskakują deseniami idealnymi na co dzień. Rosnącą popularnością cieszą się wzory kwiatowe, obecne między innymi w kolekcji Next Gen  amerykańskiego producenta Koi. Niemniej popularne są motywy zwierzęce czy humorystyczne. Niezwykle modne są także wzory ombre. Subtelny gradient łączy często dwa kontrastujące ze sobą kolory.

Medyczny “total look”

Zdecydowanie największy wzrost popularności nastąpił wśród jednokolorowych kompletów medycznych. Stanowiący odpowiedź na trendy w modzie streetwear medyczny total look może być zbudowany zarówno na bazie stonowanych kolorów khaki, beżu, pudrowego różu, jak i wyrazistych - nasyconych barwach - takich jak turkus, bordowy, intensywny róż czy koralowy. 

Medyczna moda to arena przemian, na której najlepsi producenci doskonalą swoje produkty, tak, aby stanowiły najlepszą odpowiedź na potrzeby członków personelu medycznego. Innowacyjne produkty znajdą Państwo w szerokim asortymencie sklepu internetowego Meditrendy oraz w trzech stacjonarnych salonach znajdujących się w Częstochowie, Katowicach i Łodzi.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

wn?trza

Wersja do druku