O gadżetach myślimy, ale nie mówimy. Obok sklepów erotycznych przechodzimy, ale nie wchodzimy. To oficjalna wersja historii o otwartości Polaków na nowości w sypialni. Jak zmienia się ta rzeczywistość, gdy stajemy się anonimowi?

Gadżety erotyczne – temat tabu, ale nie dla każdego

 
Edukacja seksualna stała się tematem ożywionych dyskusji w Polsce. Głosów za jest niemal tyle samo, co przeciw. Młode pokolenie nie czeka jednak na decyzję starszyzny i postanawia na własną rękę zerwać z tematem tabu i odkrywać tajemnice seksualności. Treści edukacyjno-informacyjne zdominowały część kont w mediach społecznościowych, podnosząc ważne kwestie owiane do tej pory tajemnicą.
 
Młodzi ludzie mówią otwarcie o tym, co ich podnieca. Jednak czy pozostałe pokolenia są na to przygotowane? Czy gadżety erotyczne wkroczyły do naszych sypialni?
 

Coraz częściej wybieramy sklepy internetowe, gdy poszukujemy zabawek erotycznych

 
W Polsce znajduje się kilkaset stacjonarnych sklepów erotycznych, które wpisały się na stałe w krajobraz większych miast. Kiedy zapytamy wprost osoby ze swojego otoczenia, czy korzystają z ich oferty, zapewne na twarzach pojawi się rumieniec, a odpowiedź będzie brzmiała: nie, tylko przechodziłem/-am obok.
 
Na sklepy erotyczne patrzymy z oddali. Przyspieszamy kroku. Przemykamy niezauważenie przed ich witrynami. Takie zachowanie rodzi fundamentalne pytanie. Dlaczego butiki erotyczne wciąż utrzymują się na rynku, a nawet powstają nowe? Okazuje się, że anonimowość zmienia nasze oblicze, a rumieniec nagle znika z twarzy.
 
Przekonajmy się, jak 616 Polaków odpowiedziało na pytania od EasyToys o doświadczenia związane z zakupami gadżetów erotycznych.

56,1% ankietowanych wybiera anonimowość

 
Ponad połowa Polaków decyduje się na zakupy w sklepach erotycznych online. Ankietowani wskazują jasno, że cenią sobie przede wszystkim anonimowość, prywatność oraz dyskretne opakowanie. Nie chcemy, by inni poznali nasze preferencje i “zaglądali do sypialni”. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie tylko te zalety wpływają na wybór ankietowanych.
 
 
Lubimy mieć wybór oraz czas na zastanowienie się, co sprawi nam największą przyjemność. Internetowe sklepy oferują różnorodny asortyment, w którym każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Różnimy się pod względem preferencji, a dostęp do tysiąca różnych gadżetów erotycznych zwiększa nasze szanse na spełnienie fantazji swoich i partnera /-ki.
 
Ankietowani wskazali, że wybierają stacjonarne sklepy erotyczne zwłaszcza w przypadku bielizny erotycznej. Lubimy sprawdzić jakość tkanin, zapach oraz wykonanie. Chcemy upewnić się, że wglądamy seksownie. Nierzadko liczymy również na profesjonalną radę sprzedawcy. Na osobistą wizytę w sklepie decydujemy się, kiedy zależy nam na dostępie produktu “od ręki” – zwłaszcza prezerwatyw.
 

Pingwinek. Motylek. Króliczek. Jakie akcesoria dla dorosłych wybieramy?

 
Ponad połowa ankietowanych przyznaje, że kupiło bieliznę erotyczną oraz prezerwatywy. Wbrew pozorom są to produkty z kategorii “dla dorosłych”, które kupujemy otwarcie nie tylko w sklepach erotycznych. Zyskały one jednak większą aprobatę społeczną, ponieważ przyzwyczailiśmy się do pojawiania się ich w ofercie sklepów niesygnowanych jako “Sex shop”. Czy mamy odwagę pójść krok dalej?
 
Ankietowani wskazali również produkty dla dorosłych, które są klasyfikowane wprost jako gadżety erotyczne. Wśród nich pojawiają się przede wszystkim: wibrator (29,3%), dildo (14,1%), produkty BDSM (13,7%) czy wibrujący pierścień (12,1%). Celem każdego z nich jest zintensyfikowanie przyjemności oraz spełnianie fantazji seksualnych.
 
 
Na podstawie odpowiedzi ankietowanych możemy jasno stwierdzić, że Polacy nie boją się korzystać z oferty branży erotycznej. Jesteśmy gotowi, by zrobić krok dalej i sięgać również po inne produkty dla dorosłych niż prezerwatywy czy bieliznę.
 

Kiedy odwiedzamy sklepy erotyczne?

 
W sklepach erotycznych szukamy nie tylko produktów dla siebie, ale również swoich bliskich. Odwiedzamy takie miejsce w poszukiwaniu prezentów na różne okazje. Najczęściej są to wieczory kawalerskie i panieńskie (57,3%), 18. urodziny (53,4%), Walentynki (47%) czy rocznicę związku lub ślubu (44,5%).
 
Niektóre z tych wydarzeń są okazją do wręczenia prezentu z przymrużeniem oka. Kiedy możemy podarować gadżet erotyczny w towarzystwie salwy śmiechu, przychodzi nam to z łatwością. Nie musimy rozmawiać przy tym o otwartości, zadowoleniu z życia seksualnego czy preferencjach.
 
Warto jednak zwrócić uwagę, że często wręczamy gadżety erotyczne swoim partnerom. Najczęściej powodem zakupów są wyjątkowe momenty. To właśnie one okazują się najczęstszym powodem zakupów w stacjonarnych lub internetowych sklepach dla dorosłych. Aż 41,4% ankietowanych odwiedza je tylko raz w roku.
 
 

Co Polacy mówią o swojej otwartości na gadżety erotyczne?

 
Według 40% badanych warto wprowadzić na polski rynek duży sklep internetowy z produktami dla dorosłych. Argumentami przemawiającymi na korzyść tego rozwiązania okazuje się szansa na rozwój i otworzenie się naszego społeczeństwa na tematy uznawane do tej pory za tabu.
 
Zdania są jednak podzielone, ponieważ 33,5% ankietowanych nie potrafi jasno określić swojego stanowiska. Natomiast 26,5% badanych twierdzi, że Polska nie jest gotowa na taki krok ze względów religijnych oraz politycznych.
 
Gadżety erotyczne pozostają tematem, który budzi mieszane odczucia wśród Polaków. Badania przeprowadzone przez EasyToys potwierdzają, że anonimowość zmienia nasze oblicze. Dzięki niej zrywamy z tabu i nie boimy się powiedzieć: Tak, kupuję i używam gadżetów erotycznych.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku