Kwasy na twarz to skuteczna broń przeciw najczęstszym dolegliwościom skóry. Z ich pomocą można skutecznie walczyć z trądzikiem, przebarwieniami, zaskórnikami czy drobnymi bliznami. Zabiegi kwasami na twarz doskonały efekt przyniosą też w przypadku cery dojrzałej, którą wygładzą, nadadzą jej jędrności, zmniejszą na niej widoczność zmarszczek, nawilżą i zwężą rozszerzone pory. Kwas salicylowy, glikolowy czy migdałowy skuteczny będzie więc zarówno u dwudziesto-, trzydziesto-, jak i pięćdziesięciolatki – co jednak zrobić, aby zabiegi kwasami na twarz były bezpieczne?

Jakimi kwasami wykonuje się zabiegi na twarz?

Kosmetologia przy zabiegach na twarz sięga po trzy grupy kwasów. Najsilniejsze działanie z nich mają te określane AHA, czyli alfa-hydroksylowe. Ich właściwości sprawiają, że idealnie sprawdzają się w pielęgnacji cery suchej, dojrzałej oraz mieszanej. Najpopularniejsze kwasy AHA to ten glikolowy, migdałowy i mlekowy. Wiele zabiegów na twarz wykonywanych jest również na bazie kwasu salicylowego. Należy on do grupy BHA, czyli beta-hydroksylowym. Instytut Zdrowia i Urody Yasumi Lublin sięga po niego przy zabiegach mających poprawić wygląd i kondycję cery tłustej oraz trądzikowej. Do zabiegów kosmetologicznych wykorzystywane są też łagodne kwasy PHA – polecane do skóry wrażliwej i naczynkowej.

Jakie właściwości mają kwasy kosmetyczne?

To, jakie problemy skórne się pokona i jakie efekty osiągnie, zależy od rodzaju użytego kwasu. Migdałowy charakteryzuje się działaniem złuszczającym, nawilżającym i antybakteryjnym. Gabinety takie jak Instytut Zdrowia i Urody Yasumi wykorzystują go w peelingach chemicznych, które pozwolą pozbyć się martwego naskórka, poprawić strukturę i koloryt skóry oraz wygładzić zmarszczki. Z racji tego, że stymuluje on produkcję kolagenu, będzie też dobrym wyborem przy dojrzałej skórze twarzy.

Kwas glikolowy, czyli ten należący go grupy substancji działających silniej. W praktyce oznacza to, że zabiegi na nim oparte pomagają usunąć nawet oporne przebarwienia i blizny potrądzikowe. Jest to efektem wnikania kwasu głęboko w naskórek i regenerowania wewnętrznych warstw skóry. Oprócz usuwania przebarwień kwas glikolowy pozwala również skutecznie oczyścić cerę, ujędrnić ją, rozjaśnić, złagodzić podrażnienia. W Instytut Zdrowia i Urody Yasumi zabiegi z jego wykorzystaniem polecane są paniom i panom z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową.

W walce z trądzikiem wieku młodzieńczego i dorosłego pomocne są natomiast zabiegi na twarz z użyciem kwasu salicylowego. W swoim działaniu wykazuje on właściwości przeciwzapalne, a także sprzyja gojeniu się wyprysków i podrażnień, odblokowuje pory, zmniejsza zaskórniki. Jego właściwości sprawiają, że polecany jest on cerze tłustej i trądzikowej.

Czy zabiegi kwasami na twarz są bezpieczne?

Kwasy na twarz to substancje, z którymi należy obchodzić się ostrożnie. Brak zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa może bowiem doprowadzić do skutków ubocznych takich jak poparzenia czy plamy na cerze. Najlepiej więc swoją skórę oddać w ręce profesjonalistów, którzy wiedzą jak i w jakim stężeniu nakładać kwasy na twarzy. Mieszkankom, a także mieszkańcom województwa lubelskiego służy Instytut Zdrowia i Urody Yasumi. Lublin, w którym zlokalizowany jest salon, oferuje im najwyższej jakości usługi wykonywane przez ekspertów.

Oprócz korzystania z pomocy profesjonalistów, zabiegi kwasami na twarz powinny być poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami. Bezpośrednio przed ich wykonaniem musisz zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz opalania się zarówno w solarium, jak i na słońcu. 7 dni przed zabiegiem nie zaleca się też wykonywania obciążających skórę zabiegów takich jak depilacja, peeling, woskowanie, dermabrazja czy innych trących skórę. Zrezygnować należy również ze stosowania kosmetyków z retinolem i zabiegów wykorzystujących tę substancję. 

Należy również pamiętać, że zabieg kwasami na twarz nie może być wykonany u kobiet karmiących piersią, osób chorych na cukrzycę, przy przerwaniu ciągłości tkanki łącznej (skaleczenia, urazy, otwarte rany), stanach zapalnych skóry, egzemie, opryszczce, poparzeniach, odmrożeniach. Przeciwskazaniem do zabiegu kwasem migdałowym, glikolowym i salicylowym jest również zażywanie niektórych leków.  


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku