W dzisiejszych czasach zakupy online nie są już nowością. Niezależnie jednak od tego, kiedy poszukujemy cenniejszych przedmiotów, czasami nie wahamy się przed obejrzeniem ich osobiście i dotknięciem, zanim zdecydujemy się na zakup. Jeśli jednak pragną Państwo kupić biżuterię online, zebraliśmy dla Państwa kilka kluczowych zaleceń. Jeśli będą Państwo za nimi podążać, nie będzie powodu do obaw podczas kupna biżuterii online.

1. Znajdźmy zaufanego sprzedawcę

Znalezienie zaufanego sklepu jubilerskiego jest pierwszym krokiem do udanych zakupów. Ale jak najlepiej tego dokonać? Warto poszukać opinii o sklepie online. Dowiedzą się Państwo z nich o wiele więcej, niż tylko tego, że złote kolczyki, które Państwa interesują, mają konkretną specyfikację. Znajdą Państwo informacje między innymi o tym, czy sklep udziela porad, czy łatwa jest komunikacja z nim oraz jak długo trwa dostawa.

2. Poprośmy o możliwość zobaczenia realnych zdjęć produktu

To ważne, aby zobaczyć realny produkt na profesjonalnych zdjęciach, nie tylko jego wizualizację, inaczej biżuteria może Państwa rozczarować. Wyjątkiem może być sytuacja, w której zdecydowali się Państwo na wykonaną na zamówienie biżuterię, na przykład pierścionek zaręczynowy. Ze względu na to, iż takie egzemplarze robione są na specjalne zamówienia, nie jest możliwe oglądanie ich zdjęć “z góry”. Będzie to bowiem unikatowy, jedyny w swoim rodzaju egzemplarz.

3. Dowiedzmy się, czy sprzedawca zapewnia certyfikat autentyczności


Kolejną gwarancją wysokiej jakości może być certyfikat autentyczności, który najbardziej renomowane sklepy z biżuterią zapewniają do swoich produktów. Co więcej, w przypadku złotej i srebrnej biżuterii mogą Państwo sprawdzić próbę, która odzwierciedla, z czego dokładnie została wykonana ozdoba - u nas, od określonej (relatywnie niskiej) wagi, próba jest obowiązkowa i ma standardową formę. W przypadku srebra zazwyczaj jest to 925, dla 14-karatowego złota 585, a dla 18-karatowego złota 750.

4. Sprawdźmy, czy rozmiar biżuterii jest naprawdę odpowiedni

Kiedy wybrali już Państwo swoją biżuterię, dobrym pomysłem będzie ponowne sprawdzenie jej rozmiaru. Będzie to szczególnie istotne w przypadku pierścionków i bransoletek, które muszą dobrze pasować. Rozmiar każdego kamienia, wisiorka czy długość łańcuszka także są istotne i powinny obrazować Państwa oczekiwania.

5. Upewnijmy się, czy istnieje darmowa wymiana i zwrot biżuterii

To, o czym stanowczo nie powinni Państwo zapomnieć, to sprawdzenie, czy sprzedawca oferuje łatwe zwroty i wymianę biżuterii, w przypadku braku satysfakcji. Powinien zostać zapewniony na to także odpowiednio długi okres (taki jak 60 dni). Renomowany jubiler nie ma nic do stracenia, oferując to swoim klientom, ponieważ w ten sposób udowadnia, że zależy mu przede wszystkim na zadowoleniu kupujących, a każdy problem z łatwością rozwiąże.

6. Sprawdźmy opcje i czas dostawy

W większości przypadków biżuteria nie jest tania, a sprzedawcy mają to na uwadze. Dlatego wielu z nich zapewnia swoim klientom darmową dostawę zamówionej biżuterii. Nie jest to być może czynnik decydujący podczas zakupów, ale jeśli Państwa wymarzone ozdoby znajdą się w sklepie, który posiada taką opcję, na pewno uraduje ona Państwa.

Podsumowując, warto wspomnieć o dobrym przykładzie sklepu z biżuterią online - czeskie studio jubilerskie KLENOTA, które nawiązuje do tradycji, a jednocześnie idzie z duchem czasu. Przesłanie ekspertów studia KLENOTA brzmi: “Podczas kontaktu z naszymi klientami, zapewniamy wygodę środowiska online oraz odrobinę osobistości. Internet daje naszym kupującym ogromną wolność i elastyczność. Zapewniamy wszystkie usługi, cały serwis i wsparcie online.”

Czy kolejną biżuterię kupią więc Państwo online?Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku