Aranżacja nowoczesnej łazienki to nie tylko odpowiedni dobór kolorów, faktur i ozdób, ale także całej łazienkowej armatury, która podkreśli innowacyjny charakter przestrzeni. Co bardziej pasuje do nowoczesnej łazienki: wanna czy prysznic?
fot. materiały prasowe

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Styl nowoczesny jest przejawem buntu przeciwko przepychowi, jakim charakteryzował się XIX w. Bogatą ornamentykę i mnogość przedmiotów w aranżacjach uznano za mało praktyczne i kiczowate. Styl nowoczesny zakładał, że kluczem do stworzenia przytulnej, estetycznej przestrzeni jest zachowanie umiaru w wystroju. W nowoczesnych aranżacjach królują funkcjonalność, prostota, jasne kolory i otwarte przestrzenie. Nowoczesne pomieszczenia są stonowane, a przy tym niezwykle eleganckie i nieco luksusowe. Raczej nie znajdziemy w nich wielu dekoracji czy nietypowych faktur. Nowoczesność w architekturze wnętrz to minimalizm w swojej najlepszej postaci.

Jaka wanna sprawdzi się w nowoczesnej łazience?

Kto nie uwielbia długich kąpieli w wygodnej wannie wypełnionej przyjemnie ciepłą wodą? Kąpiel w wannie relaksuje, pozwala odpocząć zmęczonym mięśniom i poprawia nastrój. 

Czy wanna w nowoczesnej łazience to dobry pomysł? Bez wątpienia! Doskonałym pomysłem jest zakup wanny wolnostojącej, która wyróżnia się modnym designem, idealnie wpisującym się w nowoczesną charakterystykę. Wanna wolnostojąca ustawiona w centralnym punkcie pomieszczenia nada mu wyjątkowo przytulnego klimatu. Aby ustawić wannę centralnie, pomieszczenie powinno mieć przynajmniej 7, a najlepiej 15 m². 

Szeroki wybór wanien wolnostojących znaleźć można na stronie superlazienki.pl. Propozycją sklepu są modele o różnych wymiarach, kształtach i kolorach, wykonane m.in. z akrylu, konglomeratu, żeliwa. Wszystkie modele pochodzą od renomowanych producentów – takich jak Besco, Emporia, Marmite, czy Roca.

A jaki prysznic?

Najlepszym rozwiązaniem do nowoczesnej łazienki jest prysznic walk-in, czyli otwarta kabina zwykle bez brodzika. Prysznic walk-in zazwyczaj składa się z jednej, dużej tafli szkła, wydzielającej strefę natrysku. Kabina nie ma drzwi – wszystkie elementy są nieruchome. Plusem takiego prysznica jest możliwość dopasowania go do rozmiaru łazienki. Co ciekawe, dzięki swojej specjalnej konstrukcji może optycznie powiększyć małe pomieszczenie. 

Prysznic walk-in prezentuje się bardzo estetycznie. Idealnie wpisuje się w minimalistyczny design nowoczesnej łazienki.

W sklepie SuperLazienki.pl dostępne są prysznice walk-in z brodzikiem i bez brodzika. Większość modeli wykonano z przezroczystego szkła, jednak w asortymencie znaleźć można również wersje ze szkła transparentnego. 

Co jest lepszym rozwiązaniem: wanna czy prysznic?

Zarówno wanna, jak i prysznic, to dobre rozwiązanie do nowoczesnej łazienki. Wybór zależy przede wszystkim od preferencji domowników oraz metrażu łazienki. W mniejszym pomieszczeniu lepiej sprawdzi się prysznic walk-in, natomiast w większym – elegancka wanna. W przypadku bardzo dużej łazienki możemy pokusić się o montaż i wanny, i prysznica.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku