Czy takie prezenty są zawsze dobrym pomysłem? Zwykle wręcza się je z okazji ślubu czy przeprowadzki, ale sprawdzą się też w innych sytuacjach. Większość osób doceni solidnie wykonany, funkcjonalny podarunek. Co na pewno sprawi przyjemność obdarowywanym?


Prezenty do domu muszą być praktyczne oraz estetyczne. Dobrze jest zastanowić się, czego tak naprawdę może potrzebować osoba, której chcemy coś wręczyć. Jeśli jednak nie mamy pewności, to są pewne bezpieczne, uniwersalne przedmioty, które przypadną do gustu większości obdarowywanych. Co sprawdzi się w niemal każdym domu?

Zestaw sztućców

Trafionym prezentem są eleganckie zestawy sztućców. Warto poświęcić nieco czasu i znaleźć takie, które będą dobrane do wystroju wnętrza i gustu obdarowywanego. Propozycją uniwersalną jest linia Ambition Napoli – charakteryzuje się minimalistycznym, eleganckim designem, który będzie pasował do niemal każdego stylu. Takie zestawy są sprzedawane w estetycznych walizeczkach, które sprawiają, że prezent można łatwo zapakować. Jest to również praktyczne w kontekście późniejszego przechowywania takich sztućców.

Zestaw do kawy

W każdym domu znajdzie się miejsce na zestaw filiżanek. Dobrze jest postawić na naczynia trwałe i estetyczne, takie jak Ambition filiżanki, które występują w wielu wzorach. Bardzo popularne są np. filiżanki ze złotym paskiem lub motywem kwiatowym. Ciekawą propozycją są te wykonane ze szkła, z podwójnymi ściankami – szczególnie atrakcyjnie prezentują się w nich napoje warstwowe, jak np. kawa cappuccino. Zawsze modne będą także klasyczne filiżanki z cienkiej, białej porcelany. Można postawić zarówno na jedną, wyjątkową filiżankę ze spodeczkiem albo wybrać cały zestaw, łącznie z dzbankiem i cukiernicą. Jak powszechnie wiadomo, pięknie podane napoje smakują znacznie lepiej.

Solidne garnki

Kolejną propozycją są funkcjonalne i trwałe garnki. Jest to jeden z tych sprzętów, których zawsze jest za mało. Warto wybrać uniwersalny model, który sprawdzi się na różnych rodzajach kuchenek elektrycznych, gazowych, czy indukcyjnych. Do takich należą np. garnki Ambition Berry, które można także kupić w zestawie. Sprzęty ze stali nierdzewnej wykazują odporność na uszkodzenia i łatwo je utrzymać w czystości. Przy wyborze garnków warto także Zwrócić uwagę na dno – powinno być ono grube i solidne, w innym wypadku może się wybrzuszać, a przez to nie będzie dobrze przylegać do płyty, co utrudni gotowanie.

Zastawa stołowa

Uniwersalnym i niezwykle praktycznym prezentem jest także zastawa stołowa. Warto wybrać komplet o ciekawym, ale oszczędnym i uniwersalnym designie. Szczególnie jeśli nie znamy zbyt dobrze gustu osoby obdarowywanej, to bezpiecznym i sprawdzonym rozwiązaniem będą komplety z eleganckiej, białej porcelany. Proste, minimalistyczne naczynia stanowią doskonałą ramę dla serwowanych dań – wiedzą to zarówno panie domu, jak i zawodowi mistrzowie kuchni. Wykonana z dobrych materiałów zastawa stołowa może służyć latami i nadal prezentować się efektownie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku