Urządzasz mieszkanie i potrzebujesz inspiracji? A może szukasz ponadczasowych rozwiązań, które zawsze będą na topie? Niezależnie w której z sytuacji się znajdujesz - musisz poznać nieco bliżej płytki drewnopodobne. To absolutny hit ostatnich miesięcy. Co warto o nich wiedzieć? Czy to rozwiązanie faktycznie może być wierną kopią drewna?

Dlaczego warto zainwestować w płytki drewnopodobne? 

W polskich domach z roku na rok pojawia się coraz więcej płytek imitujących drewno. Najczęściej są one wybierane do kuchni, łazienek, salonów czy przedpokojów. W niektórych przypadkach można je także spotkać na tarasie. Jednak ciekawostką jest fakt, że tymi kafelkami można pokryć nie tylko podłogi, ale także ściany. Co wyróżnia te modele na tle innych? 

  • idealnie imitują wszystkie cechy drewna, 
  • charakteryzują się wieloma odcieniami i dzięki temu odpowiadają różnym gatunkom drewna, 
  • są dostępne w rozmiarach odpowiadającym standardowym wymiarom parkietu, 
  • łatwo utrzymać je w czystości, 
  • sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu. 

Warto zauważyć, że płytki drewnopodobne są to zazwyczaj kafelki ceramiczne, które swoim wyglądem przypominają drewno. W sklepach budowlanych dostępne są modele różniące się między sobą odcieniami. Każdy z produktów jest stosownie podpisany i dzięki temu klient może w prosty sposób dobrać płytki o takim rodzaju imitacji drewna, jaki najbardziej mu odpowiada. 

Płytki imitujące drewno - idealne rozwiązanie do łazienki 

Fani drewna z pewnością ubolewają nad tym, że nie w każdym pomieszczeniu sprawdzi się posadzka wykonana z tego materiału. Dzieje się też tak przede wszystkim w przypadku łazienki z uwagi na wysoką wilgotność. Jednak z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Okazuje się bowiem, że w tym wnętrzu świetnie sprawdzą się płytki drewnopodobne. Nie musimy wtedy się martwić o jakość parkietu, ponieważ kafelki imitujące drewno charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na wilgoć. 

Ogromną zaletą wykorzystania płytek podłogowych drewnopodobnych jest przede wszystkim ich kolor, który świetnie ociepli każdą łazienkę. W wielu przypadkach ten wyjątkowy odcień przełamuje chłodną biel ceramiki. 

 

Kafelki o szarym kolorze - gdzie je wykorzystać? 

W sklepach budowlanych dostępnych jest wiele kształtów, formatów, ale także odcieni. Jednym z nich jest szarość. Płytki w tym kolorze podkreślą surowy wygląd monochromatycznej aranżacji, a w wielu przypadkach są również intrygującym dopełnieniem wnętrza, w którym dominuje m.in. biel i czerń. Szare płytki drewnopodobne sprawdzą się zawsze wtedy, gdy planujemy łazienkę w tej tonacji, salon w loftowym stylu czy sypialnię w męskim klimacie. W przypadku skandynawskich wnętrz warto postawić na jasne drewno, ewentualnie dobrym rozwiązaniem są także bielone deski. Dzięki temu pomieszczenie zostanie optycznie powiększone i dodatkowo rozświetlone. 

Jodełka w salonie - i nie chodzi tu o drzewko! 

Parkiet w salonie to jeden z ważniejszych elementów tego wnętrza. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się płytki układane w charakterystyczną jodełkę. Ten motyw od zawsze kojarzy się z klasycznymi eleganckimi aranżacjami. Nic więc dziwnego, że znowu powraca na salony. To pomieszczenie musi być reprezentatywne, to właśnie w nim zazwyczaj przyjmujemy gości! 

Aktualnie podłoga wyłożona gustownymi kafelkami już nikogo nie dziwi. Trend z płytkami drewnopodobnymi z pewnością będzie utrzymywał się jeszcze przez długie lata.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku