Piękne i zadbane akwarium, to jedna z najbardziej okazałych ozdób naszych domów, mieszkań czy biur. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduję się na założenie własnego zbiornika wodnego. Jak utrzymać stan naszego akwarium z niezmiennie krystaliczną wodą? Na jakie rośliny wodne warto się zdecydować? Jaki asortyment należy posiadać, by zapewnić dobre warunki naszym rybom i rośliną? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w poniższym artykule. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!.

Od czego warto zacząć

Sklep akwarystyczny online to miejsce, w którym warto rozpocząć swoją przygodę, czy uzupełnić asortyment akwarystyczny. Bogata oferta różnorodnych akcesoriów akwarystycznych, pozwala na zaopatrzenie się w najwyższej klasy produkty. Zaczynając swoją przygodę z akwarystyką, z całą pewność na sam dobry początek należy wyposażyć się w:

- zbiornik wodny z pokrywą,

- oświetlenie,

- filtr kubełkowy,

- grzałkę,

- podłoże,

- preparaty do uzdatniania wody.

Na samym początku warto powstrzymać się od zakupu ryb oraz roślin. Zbiornik wodny musi " zacząć żyć", by swobodnie móc wpuścić do niego zwierzęta. W pierwszej kolejności należy dokładnie wymyć podłoże, wysypać je do zbiornika i zadbać o jakość wody. Podłączenie filtra oraz użycie preparatów, dzięki którym dodamy do naszego zbiornika wodnego pożytecznych bakterii, to absolutna podstawa, by móc cieszyć się zdrowym i zadbanym akwarium przez długi czas.

Filtr kubełkowy

Urządzenia swoją nazwę wzięły od pojemniczków na media filtracyjne. Są to jedne z najbardziej popularnych filtrów, które zazwyczaj są wystarczalne do zbiorników domowego czy biurowego użytku. To jeden z najlepszych systemów filtracyjnych. Dzięki filtrom kubełkowym, nasza woda w akwarium przez długi czas pozostanie krystalicznie czysta, a jej podmiana będzie sporadyczna.

Rośliny in vitro

Coraz częściej w akwariach napotkać można rośliny in vitro. Produkowane są one w laboratoriach kultur tkankowych. Dzięki niezwykle sterylnym warunkom hodowli, kupowane przez nas sadzonki roślin, pozbawione są uciążliwych ślimaków, glonów czy innych patogenów chorobotwórczych. Co więcej, jedną z bardzo dużych zalet roślin in vitro, jest ich niska i korzystna cena, w porównaniu do roślin pochodzących z klasycznych hodowli. W cenie jednej, tradycyjnej rośliny możemy kupić kilka, różnorodnych odmian roślinek in vitro, co znacznie wzbogaci wizualnie nasze akwarium.

Podaruj sobie atrakcyjny, zdrowy i zadbany zbiornik wodny, który będzie cieszył oko przez długi czas!.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku