Pokój dziewczynki powinien łączyć w sobie funkcjonalność i piękno, co łatwo uzyskać dzięki kilku detalom, tworzącym niezwykle przytulne oraz gustowne wnętrze. Wyjątkowy projekt pokoju dla dziewczynki sprawi, że dziecko z chęcią będzie w nim przebywać - dowiedz się, jak go urządzić!

Projekt pokoju dla dziewczynki - jak urządzić wnętrze? 

Urządzając pokój dziecięcy należy pamiętać, że powinien być on nie tylko piękny, ale i funkcjonalny. Przede wszystkim jednak, jeżeli pociecha jest starsza, warto wziąć pod uwagę charakter i zainteresowania dziewczynki, która będzie w nim na co dzień przebywać. W pokoju powinno być miejsce zarówno do zabawy, jak i do nauki, które pozwoli dziecku spokojnie skupić się na swoich obowiązkach. Atrakcyjny projekt pokoju dla dziewczynki w dużej mierze opiera się na detalach - ozdobne poduszki, kolorowe tapety lub ozdobne naklejki na ścianach, a także wyjątkowe meble sprawią, że wnętrze stanie się przytulne i stylowe.
 

Stylowe meble i akcesoria do pokoju dziewczynki 

Pokój wyposażony w praktyczne biurko nie tylko przyda się w późniejszym czasie do odrabiania lekcji, ale ułatwi wykonywanie wszelkich prac manualnych małej artystce. Miłośniczka książek natomiast z pewnością doceni obecność wygodnej kanapy w pokoju, na której wspólnie z rodzicami będzie mogła oddać się ulubionym lekturom. Niezbędnym elementem w każdym pokoju jest jednak wygodne łóżko, które powinno zachęcać pociechę do nocnego wypoczynku. Wyjątkowe łóżko domek to stylowy i mebel do pokoju dziewczęcego, który dopasuje się zarówno do minimalistycznej aranżacji w stylu skandynawskim, jak i tej pełnej różnorodnych barw oraz pozostałego wyposażenia. 
Oprócz mebli, warto mieć na uwadze dekoracje, które nadadzą odpowiedniego charakteru w pokoju dziewczynki. Idealnym elementem, niezależnie od wieku dziecka, jest baldachim. Można go zawiesić tuż nad łóżkiem lub wydzielić kącik, w którym pociecha będzie mogła uciekać do własnego świata. Baldachim w pokoju dziewczynki pełni jednocześnie funkcję dekoracyjną, jak i ochronną - delikatny materiał nie tylko nie przepuszcza promieni słonecznych, ale także stanowi świetną barierę akustyczną. Jeżeli dziecko jest alergikiem, warto wtedy postawić na kurtynę wykonaną z bawełny bądź lnu, która nie będzie przyciągać kurzu.
 
Projekt pokoju dla dziewczynki musi uwzględniać także detale, które sprawią, że pokój stanie się również przyjaznym miejscem do zabawy. Pokój dziecka jest głównie pokojem zabaw, dlatego też elementy znajdujące się w nim powinny pobudzać wyobraźnię i kreatywność pociechy. Każde wnętrze stanie się magiczne, kiedy znajdą się w nim kolorowe poduszki w różnych kształtach, miękki dywan oraz atrakcyjne oświetlenie, na przykład wisząca lampa w kształcie chmurki. Zamiast jednolitej farby, na ścianach lepiej sprawdzi się tapeta w kwiaty lub lubiane przez dziewczynkę zwierzęta bądź ozdobne naścienne naklejki.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku