Włosy to jeden z podstawowych atrybutów kobiecości. Dzięki nim czujemy się piękne i możemy skutecznie zmieniać swój wizerunek, bo jak mówi znane powiedzenie ?kobieta zmienną jest?. Włosy mogą sprawić, że staniemy się zupełnie inną osobą. Czasem do stworzenia pięknej fryzury wystarczą odpowiednie kosmetyki, szczotka oraz suszarka. W ten stosunkowo prosty sposób możemy się skutecznie wyróżnić i pokazać z zupełnie innej strony.

Stylizacja na gorąco

Chyba każda z nas uwielbia efekt wow na głowie po wyjściu od fryzjera. Czy zauważyłaś, że fryzjerki zwykle do stylizacji używają przede wszystkim suszarki do włosów i okrągłej szczotki? Do tego odpowiednie kosmetyki i przy odrobinie wprawy możesz wykonać samodzielnie w domu piękną fryzurę. W pierwszej kolejność warto nałożyć na włosy kosmetyk do stylizacji. Sprawdzi się np. pianka, jednak dostępne są także różne płyny i mgiełki, które można wykorzystać. Włosy trzeba nieco podsuszyć bez układania. Następnie rozpoczynamy pracę z suszarką i szczotką.

Szczotek są różne rodzaje i z pewnością dobranie odpowiedniej nie jest takie oczywiste. Jednak warto spróbować. Wszystko zależy od tego, jaką fryzurę chcemy uzyskać. Mniejsza pomoże nam nieco mocniej podkręcić włosy, będziemy chwytać mniejsze pasma. Z kolei przy grubej doskonale ułożymy końcówki i wygładzimy całość nawet długich włosów.

Czy każdy poradzi sobie z układaniem włosów suszarką?

Układanie z wykorzystaniem suszarki, czyli na szczotkę wymaga nieco wprawy. Początkowo włosy będą się plątać, wyginać w różne strony i spędzimy na nimi nieco więcej czasu. Jednak każde kolejne nasze uczesanie z pewnością będzie lepsze od poprzedniego, a w pewnym momencie uda nam się osiągnąć efekt, jak po opuszczeniu salonu fryzjerskiego.

Jaką suszarkę najlepiej wybrać?

Z całą pewnością warto postawić na sprzęt wysokiej jakości, który posłuży nam przez długi czas. Przydatne bywają dodatkowe funkcje, jak jonizacja, która pozwala na skuteczne zamykanie łusek włosa, przez co stają się one gładsze i piękniejsze. Osoby z kręconymi włosami powinny zadbać, aby posiadała ona dyfuzor, który pomoże w pięknym uformowaniu loków. Warto również dodać, że  przydatne bywa posiadanie dwóch suszarek do włosów jednej dużej do stosowania w domu oraz małej składanej, którą łatwo zabierzemy na basen czy wyjazd. W ten sposób zawsze będziemy mogły cieszyć się piękną fryzurą.

Utrwalenie fryzury

Nie zapominajmy również o konieczności utrwalenia fryzury. Najlepiej sprawdza się w tym celu lakier do włosów. Trzeba z nieco większej odległości spryskać nim całej włosy najlepiej jednolitym strumieniem, który na nie opadnie. W ten sposób mamy zdecydowanie większą pewność, że nasze uczesanie przetrwa wyjście na zewnątrz, a więc i oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak chociażby wiatr.

Pamiętaj również, aby wybierać wysokiej jakości lakiery do włosów, które nie będą powodować ich sklejania się. Często są to produkty fryzjerskie, które utrwalają fryzurę, jednak nie sprawią, że na naszej głowie pojawia się hełm. Doskonałe ułożenie włosów, szczególnie własnych nie jest łatwe, jednak z pewnością każda z nas znajdzie odpowiedni sposób dla siebie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku