Świece zapachowe, woski zapachowe oraz innego tego typu rozwiązania wykorzystujemy zarówno do budowania pięknego klimatu w pomieszczeniu, jak i często również aromaterapii. Dzisiaj jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że produkty parafinowe nie do końca są zdrowe. Jest jednak dla nich alternatywa w postaci wosku sojowego.

Świece zapachowe — za co je kochamy?

Zapachy, które wydzielają świeczki, pobudzają nasze zmysły. Pomagają się nam zrelaksować, wyciszyć się, zbudować we wnętrzu atmosferę ułatwiającą wypoczynek i zachęcają do skupienia się na sobie. Aromat świecy zapachowej może oczywiście także działać pobudzająco i dodawać energii — wszystko zależy od tego, na jaki zapach postawisz. Dla porównania: lawenda pomoże w wyciszeniu, trawa cytrynowa odświeży i doda energii. Świece pozwalają także budować przyjazny klimat w domu — szczególnie wieczorami, jesienią i zimą tworzą przestrzeń, która pomaga nie zrelaksować. To sprawia, że są nie tylko praktycznym dodatkiem do domu, ale i ciekawym pomysłem na prezent.

Świeca sojowa kontra parafinowa

Niestety okazuje się, że tak popularne świece parafinowe podczas spalania wydzielają szereg substancji niekoniecznie bezpiecznych dla naszego zdrowia. Do tego proces ich produkcji niewiele ma wspólnego z ekologią, a podczas spalania często pojawia się nieprzyjemne kopcenie. Jest jednak alternatywa - świece sojowe. Bezpieczne, ekologiczne, które palą się jasnym, czystym płomieniem, a podczas spalania nie wydzielają żadnych niebezpiecznych substancji. Takie w pełni naturalne świece zapachowe uzupełniane są naturalnymi aromatami, olejkami eterycznymi. To wszystko sprawia, że świeca sojowa staje się obecnie coraz chętniej wybieranym produktem zapachowym. To rozwiązanie nie tylko dla alergików czy wegan, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się pięknym płomieniem, cudownym zapachem. 

Bezpiecznie i zdrowo — świeczki zapachowe 

Dużym plusem świec sojowych jest także długi czas ich palenia, co sprawia, że są one także bardziej ekonomiczne. Bezpieczeństwo użytkowania, jakie gwarantują, dotyczy nie tylko braku wydzielania niebezpiecznych substancji, ale i zerowego ryzyka związanego z rozlanym woskiem. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście drewniana podstawka pod świece, natomiast rozlany wosk sojowy łatwo sprzątnąć, nie uszkadza on mebli. Inaczej jest w przypadku rozgrzanego wosku parafinowego, który dodatkowo wiąże się z ryzykiem poparzenia. Nie rekomenduje się więc stosowania świec parafinowych przy małych dzieciach. Zagrożenia te w przypadku wosku sojowego właściwie nie istnieją. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku