Czasami może się zdarzyć, że pomimo przestrzegania prawidłowej diety i codziennych ćwiczeń, masz trudności z utratą wagi. Dlatego odpowiednia suplementacja na redukcji może być cennym sojusznikiem w walce o upragnioną sylwetkę. W tym artykule sprawdzamy, jakie odżywki przydadzą się przy redukcji tłuszczu i rozkładamy je na czynniki pierwsze.


Jak powszechnie wiadomo, otyłość i nadwaga mają swoje odzwierciedlenie nie tylko w sferze estetyki, ale stanowią poważny problem dla naszego zdrowia, w szczególności serca. Kiedy trudno jest schudnąć, stosując dietę i ćwiczenia, warto wspomóc się środkami pomocniczymi, takimi jak suplementy odchudzające. Są to w głównej mierze produkty syntetyzowane z naturalnych substancji, których działanie polega na poprawie metabolizmu oraz normalizacji uczucia głodu. W tym artykule podpowiadamy, jakie składniki radzą sobie w tej roli wyjątkowo dobrze.

 

Jak działają suplementy odchudzające?

Mówiąc o suplementach na odchudzanie, mamy na myśli szeroką kategorię produktów, które różnią się przede wszystkim zastosowaniem danego składnika aktywnego i innym mechanizmem działania. Do najczęstszych substancji w suplementach spożywanych na redukcji należą:

  1. składniki hamujące uczucie głodu,

  2. termogeniki,

  3. spalacze tłuszczu.

Suplementy termogeniczne podnoszą temperaturę komórek ciała, przyspieszając przemianę materii. Jednak tym, którym trudno jest zapanować nad głodem na diecie redukcyjnej, niektóre składniki na pewno pomogą utrzymać apetyt w ryzach, regulując ochotę na jedzenie. Czasami działają również na poziom cukru we krwi, normalizując go i sprawiając, że czujemy się bardziej syci, już kiedy wstajemy od stołu. Suplementy spalające tłuszcz, jak sama nazwa wskazuje, są bardzo skuteczne w przypadku osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu zlokalizowanego w problematycznych częściach ciała. Wszystkie te kategorie można łączyć, aby uzyskać jeszcze pełniejszy efekt odchudzający, a także wzmocnić dodatkowymi składnikami, które pozytywnie wpłyną na poziom naszej energii w ciągu dnia. Przykładem mogą być suplementy na redukcję ze sklepu LabOne, które wspierają relaks i dobre samopoczucie fizyczne. Co istotne, w tym przypadku receptur nie tworzą technolodzy, a dietetycy, którzy jak nikt inny wiedzą, jak działają poszczególne substancje, jak się nawzajem uzupełniają i jak będą oddziaływały na organizm.

 

Tych składników szukaj w suplementach, jeśli jesteś na redukcji

Skupmy się raz jeszcze na wyżej przytoczonym przykładzie składników w suplementach odchudzających. Które z nich stymulują termogenezę? Do najpopularniejszych naturalnych termogeników należy pobudzająca i zwiększająca wydolność organizmu kofeina. W nieco łagodniejszy, ale także skuteczny sposób działają m.in. pieprz czarny czy pieprz cayenne. Zawarte w nich kapsaicyna i piperyna stymulują utlenianie tłuszczu i węglowodanów, wspomagając ich spalanie, usuwają toksyny z organizmu i są cennymi przeciwutleniaczami, które dbają również o nasz układ odpornościowy. Przyda się również ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, w tym synefryna, która prócz wspomagania metabolizmu lipidów i węglowodanów pomaga poczuć się zrelaksowanym mimo stresu powstałego na skutek intensywnego trybu życia.

 

Podczas odchudzania nie zapominaj o witaminach i pierwiastkach! Jakie witaminy sprawdzą się na redukcji? Trudno wyobrazić sobie większego wroga tłuszczu niż poczciwa witamina C. Hamuje ona produkcję tłuszczu i wraz z żelazem dostarcza tlen do komórek oraz wpływa na produkcję karnityny (to z kolei niezwykle ważny podczas odchudzania aminokwas). Niezwykle ważna w tym procesie jest także witamina B4 (cholina), która przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny i wspiera prawidłowy metabolizmu tłuszczów. Jeśli kolei masz problem z łaknieniem, szukaj w składzie chromu. Ten pierwiastek reguluje poziom glukozy we krwi, co w konsekwencji hamuje napady wilczego głodu, w szczególności na cukier.

 

Skoro wiesz już, jakie suplementy na redukcję wybrać i czego szukać w ich składach, do dzieła! Życzymy owocnych treningów i szybkich rezultatów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku