Athleisure to swobodny, beztroski trend w modzie, zachowany w sportowym charakterze. Chociaż szare, flanelowe spodnie z dolnego rogu szafy są wygodne, nie oznacza to, że są stylowe i wpisują się w athleisure. Po prostu stare, znoszone ubrania są zabronione w tym specyficznym trendzie. 

 

Od sportu po codzienną modę, czyli podstawy athleisure.

Athleisure to niezwykle funkcjonalny i wygodny styl ubierania się, w którym przewodnim motywem jest odzież sportowa. Oprócz tego, eksperci od mody zachęcają do wybierania wyrazistych, żywych kolorów. W przypadku typowo sportowych stylizacji jasne kolory, szczególnie w połączeniu ze stonowanymi elementami, pomagają uzyskać codzienny, uniwersalny strój na każdą okazję. Do tego celu doskonale nadają się ubrania renomowanych firm np. kurtki lub damskie bluzy 4F, Nike, czy też Adidas.

„Odzież sportowa” to połączenie słowa „odzież”, czyli terminu określającego odzież codzienną i słowa „sportowa”. Jest to podstawowa zasada trendu athleisure. Oznacza to, że odzież sportowa jest wkomponowana w „normalne” stroje, dzięki temu została nazwana stylem łamania zasad.

W obecnych czasach wielu z nas pracuje w tzw. domowych biurach, co sprzyja także noszeniu wygodnej odzieży na co dzień. Jeśli jednak chcielibyśmy  wykorzystać je także na jakieś nieformalne wyjście, a nie korzystać z nich tylko w domowych pieleszach, to wystarczy połączyć je w elegancki sposób. Prawidłowo noszona odzież funkcjonalna może wyglądać  całkiem dobrze, nawet w bardziej oficjalnych sytuacjach.

Jeśli więc prowadzisz zdrowy tryb życia i lubisz sport i modę, to włączenie odzieży sportowej do codziennych stylizacji, to coś więcej, niż styl ubierania się, to po prostu sposób na życie. Według ekspertów od mody tekstylia, z których szyte są ubrania sportowe, powinny być praktyczne i uniwersalne. Dzięki temu możemy zintegrować treningi z naszym codziennym życiem zawodowym. Każdego dnia musimy pracować i być aktywni, a noszenie odpowiednich ubrań bardzo w tym pomaga. Właśnie dlatego warto wykorzystać modę, aby uzyskać więcej radości z życia. Jeśli więc lubimy nosić trampki do garnituru, zamiast eleganckich butów to popełniamy umyślne naruszenie stylu i zdecydowanie przeciwstawiamy się konwencjonalnemu, modowemu kodeksowi. Jednak umiejętne łamanie zasad konkretnego stylu, automatycznie daje nam pewność siebie, komfort i swobodę.

Wspaniałą rzeczą w sportowych, luksusowych stylizacjach jest bogactwo elementów, które możemy z powodzeniem mieszać i łączyć, tworząc ciekawe kombinacje. Do tego celu możemy także wykorzystać sportowe akcesoria, takie jak czapki, torby sportowe, czy też stylowe okulary słoneczne. 

Doskonałym uzupełnieniem stylizacji w duchu athleisure jest także designerska biżuteria, która uosabia sportowy, luksusowy styl. Wprowadza ona równowagę między swobodnym, komfortowym stylem, a klasyczną elegancją.Ten niezwykle popularny, modowy trend może w znacznym stopniu poprawić nasze samopoczucie. Dlatego też wystarczy odrobina wyobraźni, aby podkręcić swój wyjątkowy, sportowy look.

Polecamy!
 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

okulary przeciws?oneczne

Wersja do druku