Nowy rok to doskonała okazja ku temu, by wprowadzić kilka pozytywnych zmian do swojego życia. Znakomitym pomysłem jest zafundowanie sobie małej metamorfozy i upewnienie się, że wyróżnimy się z tłumu. W tym celu pobawmy się modą, która stanowi jeden z najlepszych sposobów na wyrażenie siebie. Postawmy na niebanalne i oryginalne ubrania oraz dodatki. Jak to zrobić? Oto pięć sprawdzonych rozwiązań!


Odświeżyć garderobę niewielkim kosztem

Wbrew pozorom odmienienie szafy nie musi wcale wiązać się z dużymi nakładami finansowymi. Pierwszy sposób to podarowanie drugiego życia spodniom, których fason już do nas nie przemawia. Wystarczy uciąć je i przerobić na szorty, które idealnie sprawdzą się latem. Nie zaszkodzi mocno wystrzępić ich nogawki, korzystając w tym celu z ostrych nożyczek albo pumeksu. Druga, nieco mniej drastyczna opcja, to sprawienie, że zwyczajne jeansy bądź uszyte z tego materiału spódnice będą prezentowały się bardziej zadziornie i wyjątkowo. Taki efekt otrzymamy tworząc liczne przetarcia oraz dziury. Do tego także posłuży pumeks, a cały proces nikomu nie powinien zająć zbyt wiele czasu, gdyż sprowadza się wyłącznie do energicznego pocierania nim o tkaninę w wybranych przez siebie miejscach. Kolejne rozwiązanie posiada na tyle uniwersalny charakter, że sprawdzi się zarówno wtedy, gdy będziemy chcieli przerobić takie dodatki jak szalik, czapka oraz rękawiczki, jak i wtedy, gdy obiektem naszych działań będą koszule i sukienki. Mowa tutaj o naszyciu bądź przyklejeniu do elementów garderoby takich ozdób, jak:

  • perły

  • cekiny

  • cyrkonie

  • ćwieki

Większość z nich znajdziemy w sklepie z półfabrykatami do biżuterii. Wystarczy wybrać jedną z dwóch wcześniej wymienionych metod ich aplikowania i puścić wodze swojej fantazji. Kołnierzyk koszuli pokryty cyrkoniami, symbol z cekinów na czapce, a może rząd ćwieków na skórzanej kurtce? Możliwości jest bardzo dużo!

Ubrania jedyne w swoim rodzaju

Każdy kto ceni sobie starannie wykonane elementy i posiada zdolności manualne powinien rozważyć odmienienie ubrań przy pomocy własnoręcznie wyszytych lub wyhaftowanych wzorów. Niekiedy już niewielki napis jest w stanie zrobić ogromną różnicę! Personalizacja posiadanej odzieży to doskonały kierunek, a wyjściem dla mniej cierpliwych będzie stworzenie projektu tekstu bądź rysunku, który ma znaleźć się na bluzie lub koszulce i przekazanie go specjalistom, którzy umieszczą go na ubraniu w formie wydruku. Ostatnią, piątą techniką służącą do eksperymentowania z modą jest farbowanie ubrań wybielaczem. Zrobimy to poprzez spryskiwanie ich tym specyfikiem, polewanie lub moczenie w nim. Najciekawsze rezultaty osiągniemy, gdy odzież będzie wtedy związana sznurkiem.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku