Prawidłowy sen jest niezbędny, aby zachować zdrowie i prawidłową kondycję organizmu. Z tego względu należy zadbać o odpowiednie warunki do snu m.in. poprzez dobór odpowiedniej poduszki. Warto rozważyć wybór poduszek puchowych — ptasi puch ceniony jest od wieków jako surowiec, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoregulacyjnymi, lekkością i miękkością. Co więcej, prawidłowo dobrana poduszka będzie podporą dla szyi i kręgosłupa, co zapobiegnie różnym dolegliwościom.


Wysoki komfort snu każdej nocy

Wypełnienie z puchu sprawia, że oferowane poduszki umożliwiają komfortowy sen. Są lekkie, sprężyste i delikatne, a poszewki wykonane z miękkiego materiału koją skórę, gdyż są wyjątkowo przyjemne w dotyku.

Specyfika puchu pozwala na korzystanie z poduszek przez cały rok — to, co wyróżnia poduszki puchowe to wysoka przepuszczalność powietrza tego typu produktów, z czego wynikają cenione właściwości termoizolacyjne i termoregulacyjne. Z tego powodu poduszki puchowe czy to w lecie, czy w zimie zapewniają optymalną temperaturę i nie dopuszczają do przegrzania się organizmu. Co ciekawe — nie chłoną one wody.

Najwyższa jakość także dla alergików

Poduszki puchowe mają jeszcze jeden ważny atut. Są hipoalergiczne — dzięki starannej obróbce surowca pochodzenia zwierzęcego produkt jest bezpieczny dla każdego, także dla alergików. W wysokiej jakości produktach gęsi lub kaczy puch jest sortowany, oczyszczany i wyjaławiany, dzięki czemu ostateczny surowiec jest pozbawiony alergizujących cząsteczek.

Najlepsze poduszki puchowe — rozmiary i cena

Oferowane produkty dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy wybierze poduszkę dopasowaną do potrzeb. Ceny poduszek puchowych zależne są m.in. od ich rozmiaru i wysokości. Ponadto każda poduszka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że nadaje się zarówno na prezent dla bliskiej osoby, jak i do urządzenia idealnej sypialni.

Pielęgnacja poduszek puchowych

Z powodu naturalnego pochodzenie puchu poduszki z takim wypełnieniem wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wietrzenie, najlepiej na zimnym i suchym powietrzu. Szczególnie korzystne jest wietrzenie na mrozie, gdyż w tak niskich temperaturach giną roztocza.

Warto pamiętać, że poduszek puchowych nie należy prać w pralce, gdyż może to zniszczyć ich unikalne właściwości, zmienić kształt i narazić na rozwój pleśni, czy zmianę zapachu. Stosowanie tych prostych zabiegów pielęgnacyjnych i środków ostrożności sprawi, że poduszki puchowe mogą być użytkowane przez wiele lat.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku