Dieta ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, a co za tym idzie, również produktywność w pracy. Warto o tym pamiętać i postarać się zadbać o siebie dostarczając swojemu organizmowi niezbędnego odżywienia, które pozwoli mu zachowywać kondycję fizyczną i intelektualną w dobrej formie. Dzięki temu będziemy lepiej się czuć i lepiej pracować. Nie każdy jednak wie, jak zdrowo się odżywiać. Tym, którzy mają problem z ułożeniem dla siebie dobrego, czyli nie tylko smacznego, ale i zdrowego jadłospisu, mogą pomóc warsztaty z dietetyki.


Jak zorganizować warsztaty z dietetyki?

O warsztatach z dietetyki powinien pomyśleć każdy pracodawca, któremu leży na sercu dobra kondycja zdrowotna i wynikająca z niego wysoka wydajność pracowników, tym bardziej, że ich organizacja jest bardzo łatwa. Tego rodzaju warsztaty wchodzą w skład tzw. corporate wellness, dlatego mają je w swojej ofercie wszystkie profesjonalne firmy wellness zajmujące się tworzeniem komfortowych warunków pracy w nowoczesnych firmach oraz zwiększaniem społecznej świadomości dotyczącej znaczenia pielęgnacji zdrowia fizycznego i psychicznego w biznesie i nie tylko. Wystarczy skontaktować się z taką firmą i wyrazić chęć skorzystania z warsztatów z dietetyki, a oni już przeprowadzą klienta przez cały proces ich organizacji i realizacji. W ich gestii będzie leżeć zarówno przygotowanie programu szkolenia, jak i udostępnienie miejsca na jego przeprowadzenie.

Jak wybrać odpowiednie warsztaty z dietetyki?

Firmowe warsztaty z dietetyki wellbeingpolska.pl powinny być dopasowane do branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo, i rodzaju pracy, jaką wykonuje personel. W przypadku pracowników zajmujących się pracą fizyczną szczególny nacisk trzeba bowiem położyć na wzmocnienie kondycji fizycznej, natomiast pracownicy intelektualni bardziej będą potrzebować poprawy zdolności poznawczych. Przeglądając oferty firm wellness lepiej więc zwrócić uwagę na to, czy uwzględniają w swoich warsztatach oba te aspekty pielęgnacji zdrowia i czy dopasowują ich formę do potrzeb klientów. Warto też sprawdzić, czy zatrudniają kompetentnych ekspertów z dziedziny dietetyki dysponujących niezbędnym sprzętem do badań.

Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego warto przeprowadzić warsztaty z dietetyki w firmie?

W dzisiejszych czasach nadwaga i otyłość uznawane są za choroby cywilizacyjne. W związku z tym nauka poprawnego komponowania posiłków i zdrowego żywienia powinna być dla nas wszystkich szczególnie ważna. Dzięki takiemu szkoleniu, nasi pracownicy dowiedzą się, jak lepiej dbać o swoje zdrowie i kondycję. Dodatkowo prawidłowe żywienie może przełożyć się na koncentrację, samopoczucie i wydajność w pracy.

W jakiej firmie warto przeprowadzić szkolenie dietetyczne?

Właściwie nie ma tu znaczenia branża. Szkolenie przyda się zarówno pracownikom biurowym, którzy mało ruszają się w ciągu dnia i będą potrafili lepiej zaplanować posiłki i poprawić nimi swoją koncentrację. Z kolei pracownicy fizyczni potrzebują odpowiednich składników, które wesprą regenerację i dodadzą energii, w związku z czym oni również powinni wiedzieć, co nakładają na talerze.

Kto może przeprowadzić szkolenie dietetyczne w firmie?

Najlepiej jeśli zajmie się tym inna wyspecjalizowana w danym zakresie firma, która odpowiednio dobierze tematykę do pracowników i branży, w której pracują. W ten sposób wszyscy maksymalnie skorzystają na szkoleniu.

Jakie kompetencję powinien mieć dietetyk, który przeprowadzi szkolenie?

Dobrze jeśli będzie to dietetyk kliniczny, który posiada zdecydowanie szerszą wiedzę od osób, które jedynie ukończyły kursy w tym kierunku. Z pewnością studia wyższe dają lepsze kompetencję, wiedzę i umiejętności, do przekazywania wiedzy na temat prawidłowego odżywiania i nawyków żywieniowych dla różnych grup.

Jak zachęcić pracowników do udziału w szkoleniu dietetycznym?

W nowoczesnych firmach pracownicy chętnie rozwijają się na różnych płaszczyznach, więc jeśli program szkolenia będzie ciekawy i będzie ono prowadzone przez profesjonalistów z pewnością przystąpią bez namawiania. Największą zachętą dla opornych będzie z pewnością przeprowadzenie go w godzinach pracy, jeśli jest to możliwe. Jednak warto również mówić o poprawie zdrowia i dopasowaniu żywienia do potrzeb konkretnej osoby i jej organizmu, a także zmianie swojego życia najlepsze, dzięki świadomości tego, co jemy.


Podobne artykuły:

dobre samopoczucie

Wersja do druku