Szukasz prezentu na ostatnią chwilę? Za kwadrans możesz zamknąć zamówienie i spokojnie czekać na Wigilię, Wielkanoc czy dowolne inne święto z kalendarza. Koszulki z nadrukiem sprawdzają się zawsze. Co ważne, można je zamówić szybko, łatwo, a spersonalizowany prezent spodoba się każdemu odbiorcy.


Oferowane przez drukarnie bluzy i T-shirty nie służą wyłącznie do nadruku logo. Sprawdź szybki poradnik, jak krok po kroku stworzyć odzież własnego projektu. Zaufaj intuicji. Z miejsca załóż, że na wykonanie każdej czynności masz tylko minutę. 

Wybierasz damski lub męski model T-shirta.

To dość istotne. Koszulki męskie są skrojone dość prosto, co nie każdej kobiecie będzie odpowiadać. Zaokrąglone wcięcie w talii i nieco węższe ramiona T-shirta zdecydowanie wysmuklają sylwetkę. Jeśli adresatem prezentu ma być kobieta, nie zapomnij o tym szczególe.
Szeroki, zaokrąglony dekolt lub wycięcie w stylu v-neck najbardziej przypadnie im do gustu. Wybrane? Idziemy dalej. Czas ucieka.

Wchodzisz do kreatora nadruku na koszulkach.

Jak to zrobić? Zazwyczaj jest to banalne. Wystarczy wybrać konkretny model T-shirta i kliknąć w niego. Wówczas otworzy się okno kreatora. Wczytuje się nie dłużej niż 5 sekund. Wykorzystaj pozostały czas na zapoznanie się z kokpitem projektanta. Wybierz też kolor koszulki z nadrukiem, który wydaje Ci się idealny dla danej osoby.
Nie możesz się zdecydować? Przypomnij sobie, w jakie barwy najczęściej się ubiera. To naprawdę tak proste. Teraz zajmijmy się kolejnym krokiem.

Korzystasz z bazy gotowych symboli.

Tak, oczywiście, możesz wykorzystać zdjęcia. Jeżeli masz pod ręką jakieś warte nadruku, koniecznie wgraj je do kreatora. Zazwyczaj jest jednak tak, że wybór fotografii zajmuje sporo czasu. Zamiast tego lepiej jest użyć gotowych symboli z biblioteki dostępnej pod odpowiednim przyciskiem.
Zadbaj jedynie o to, by grafika wyraźnie odróżniała się od barwy koszulki. Wybór odpowiedniego tematu obrazu ułatwią Ci kategorie.

Dodajesz napis do koszulki z nadrukiem.

Trzy minuty minęły. Co dalej? Wzbogać nadruk ciekawym napisem. Nie myśl nad nim za długo, to nie musi być trudne. Pozwól działać prawej półkuli mózgu. To ona odpowiada za proces kreacji i poprowadzi Cię do celu szybciej niż czysta logika.
Później tylko chwila na wybór czcionki. Gotowe. Czas na ułożenie elementów na projekcie.

Wyrównujesz kompozycję kilkoma ruchami.

Kreator nadruku działa na zasadzie chwyć i upuść. Na początek zdecyduj więc, czy napis ma być pod obrazkiem, czy nad nim. Masz to? Teraz odnajdź przyciski odpowiadające za wyrównanie. Możesz wyrównać obraz i tekst do lewej, prawej i do środka. W razie potrzeby pomniejsz lub powiększ elementy, by zadbać o odpowiednie proporcje.

Maska jako alternatywa dla równych krawędzi.

Zbliżamy się do końca. Tej opcji możesz nie potrzebować wcale, lecz szkoda ją pominąć. W kreatorze koszulki z nadrukiem powinny znajdować się maski. Jest to sposób na postrzępienie krawędzi obrazu, by nadać projektowi oryginalności. 
Nie sprawdzi się to przy każdej grafice, nie poświęcaj więc na to wiele czasu. Po prostu spróbuj. W razie potrzeby szybko cofniesz tę czynność.

Zamawiasz koszulkę z własnym nadrukiem.

Koniec! Wszystkie powyższe działania jesteś w stanie wykonać w 5 minut. Dlaczego więc we wstępie była mowa o kwadransie? Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że zabawa ta całkiem Ci się spodoba. A wówczas nie powstrzymasz się od wypróbowania innych pomysłów na nadruk, aż osiągniesz idealny efekt.
Proces, który tu widzisz, działa dla kreatora nadruku z IdeaShirt.pl. To proste narzędzie pomoże Ci przełamać prezentowy impas. Nie wierzysz? Wypróbuj je teraz.

Najczęściej zadawane pytania


Czy koszulka z nadrukiem to dobry prezent dla taty?

Tak. Możesz trochę poszaleć z nadrukiem i wymyślić coś na prawdę zabawnego, jednak pamiętaj, aby pasowało do taty, jego zainteresowań, hobby, czy cech. Z pewnością będzie miłym upominkiem i zostanie nie raz założona.

Komu można podarować koszulkę z nadrukiem?

Właściwie nie ma ograniczeń. Jeśli nie wpisze się ona w styl danej osoby, to może chociaż posłuży do spania i będzie ciekawym wspomnieniem. Ważne, żeby sam nadruk był jak najbardziej trafiony i dopasowany do osoby, której koszulka ma dotyczyć.

Czy samodzielnie zaprojektowanie takiej koszulki jest trudne?

Nie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją i na pewno ze wszystkim sobie poradzimy. Na koniec nasz projekt musi zostać zapisany i wysłany. Jego tworzenie oparte jest zwykle o prosty i intuicyjny edytor, więc każdy doskonale sobie z nim poradzi.

Czy wykonanie koszulki z nadrukiem jest drogie?

Najczęściej dokładna cena zależy od tego, na jaki rodzaj koszulki, krój i materiał się zdecydujemy. Jednak różnice nie są bardzo duże. Ogólne ceny takich koszulek nie są bardzo wysokie, stąd są bardzo chętnie wybierane jako oryginalny prezent dla różnych osób, bo każdy nadruk będzie inny i uczyni ją wyjątkową.

Gdzie zamawia się koszulki z nadrukiem?

Można to z łatwością zrobić online i gotowa koszulka przyjdzie do nas do domu. Na stronach internetowych specjalnych sklepów możemy wybierać pomiędzy gotowymi wzorami, które możemy wykorzystać, a takimi, które w całości i od podstaw stworzymy samodzielnie.


Podobne artykuły:


Wersja do druku