Marzy Ci się garderoba, lecz nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią użytkową? Niczym się nie martw, zawsze możesz postawić na mini garderobę, która nie zajmie w Twoim domu lub mieszkaniu większej powierzchni. Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz ją zaaranżować? Skorzystaj z naszych sprawdzonych porad i sprawdź, co możesz zastosować w swoim domu.

Jak dobrać szafy do garderoby i wieszaki na ubrania? Ciekawe patenty i rozplanowanie przestrzeni

Niektórzy domownicy uważają, że stworzenie wymarzonej garderoby jest równoznaczne z posiadaniem sporego pomieszczenia - to absolutnie błędne założenie. Poświęć odrobinę wolnego czasu i zaaranżuj mini garderobę pod swoje indywidualne potrzeby.

Skorzystaj z kilku sprawdzonych patentów, tak aby szafy do garderoby zajęły swoje wyznaczone miejsce i służyły Ci przez długie lata. Przede wszystkim dobierz wysokość oraz szerokość mini garderoby. W tym celu dokonaj niezbędnych pomiarów i sprawdź jaką konkretnie przestrzenią dysponujesz. Następnie przejdź do wyboru formy Twojej garderoby. Może być to forma:

  • otwarta,
  • zamknięta (w tym przypadku sprawdzą się drzwi przesuwne),
  • zasłonięta (np. przy pomocy kotary lub zasłony).

Kluczem do sukcesu jest właściwe rozplanowanie wolnej przestrzeni, a więc dokonanie pomiarów, np. w zakresie wspomnianych wyżej wieszaków na ubrania oraz drążków, ocenienia ilości niezbędnych półek czy też szuflad i koszy (m.in. na bieliznę i drobne akcesoria).

Wieszaki na ubrania i szafy do garderoby - na jakie rodzaje możesz postawić?

Jak wiadomo w dobrze wyposażonej garderobie nieocenione okażą się wieszaki na ubrania, lecz raczej zadbaj o to, aby nie były widoczne dla osób trzecich. Może to wyglądać dość nieestetycznie. Z tego względu coraz większym zainteresowaniem cieszą się garderoby w formie zamkniętej i zasłoniętej. 

Ilość dostępnych rodzajów wieszaków na ubrania jest ogromna. Do wyboru masz m.in. wieszaki:

  • drewniane,
  • plastikowe,
  • na kurtki i płaszcze,
  • pokryte delikatną tkaniną,
  • z zagłębieniami na sukienki i koszulki na ramiączkach,
  • na spodnie, szaliki, spódnice i apaszki.

Dzięki takim wieszakom masz pewność, że każdy typ odzieży znajdzie swoje miejsce i będzie prawidłowo uporządkowany oraz łatwy do odnalezienia. Sporą popularnością cieszą się drewniane wieszaki, które odznaczają się solidnością wykonania, elegancją i długą żywotnością.

Przechodząc do szaf do garderoby trzeba wspomnieć o tym, aby dokonać pomiaru ich głębokości. Szafa nigdy nie może wystawać poza aranżowaną garderobę. Istotnym elementem będą dla Ciebie również właściwe drzwi szafy, a w tym przypadku masz do wyboru drzwi przesuwne (nie pochłaniają wolnej przestrzeni przed szafą, ale zabierają więcej miejsca w jej wnętrzu) i rozwierane (bardzo estetyczne i schludne). Ważną rolę pełni też optymalne oświetlenie. Najlepiej zainwestować w popularne ostatnimi czasy LED-y. 

Aranżowanie mini garderoby a aktualne trendy

Jak doskonale widzisz aranżowanie mini garderoby wcale nie jest łatwe, dlatego nie dysponując większym doświadczeniem możesz postawić na sprawdzonego i wykwalifikowanego projektanta wnętrz. 

Jeśli chodzi o aktualne trendy w aranżowaniu szaf do garderoby masz do wyboru następujące możliwości: systemy do zabudowy (gwarancja lekkości i swobody), wyspy (zabierają więcej miejsca, ale prezentują się bardzo nowocześnie) i szklane witryny (możliwość zaprojektowania stylowego butiku we własnym mieszkaniu).

Mini garderoba przypadnie do gustu przede wszystkim dbającym o porządek kobietom. Przyda się to zarówno osobom młodym, jak i dojrzałym. To jeden z najlepszych sposobów na uporządkowanie swoich ubrań, obuwia i dodatków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby mini garderobę zaaranżowali w swoim domu Panowie. Chętnie decydują się na to małżeństwa.

Zachęcamy do zajrzenia na stronę swiatdomu.com po więcej aranżacji domowych oraz porad wnętrzarskich. Szeroki wybór szaf do garderoby, wieszaków na ubrania, a także wiele innych mebli i akcesorii do każdego pomieszczenia dostępne są na stronie. Wejdź i zainspiruj się!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku