Każda kolejna generacja telefonów ? flagowców aspiruje do tytułu najbardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia jak żaden inny. Ulepszenia konstrukcyjne faktycznie podnoszą ogólną odporność telefonu, ale jeszcze się taki nie ?narodził?, co by zniósł bez szwanku bardzo mocne uderzenie wyświetlacza. Szkła są coraz lepsze, ale sam wyświetlacz iPhone 11 nadal pozostaje niezwykle wrażliwym podzespołem.

Jak uchronić ekran iPhone’a przed uszkodzeniem?

Apple promuje swoje urządzenia jako w pełni gotowe do użytkowania zaraz po wyjęciu z pudełka. Stosowanie dodatkowych szkieł ochronnych nie jest więc przez Cupertino rekomendowane mimo tego, że realnie podniosłoby to poziom zabezpieczenia wyświetlacza na wypadek uderzenia lub upadku. Owszem, iPhone’y wychodzą z linii produkcyjnej pokryte hartowanym szkłem stworzonym przez Corning na specjalne zamówienie Apple. Bynajmniej nie można zarzucić iPhone’om brak solidnych „fabrycznych” osłon. Czy jednak dla każdego powinno to zamykać temat?

W standardowych warunkach powinno to w zupełności wystarczyć, jednakże poziom ochrony ekranu i innych wrażliwych części iPhone’a każdy powinien indywidualnie dopasowywać do swojego trybu życia i rodzaju zagrożeń, na jakie urządzenie może być regularnie narażane. Osobom wyjątkowo aktywnym lub pracującym na wysokościach czy w innych wymagających warunkach z pewnością przyda się zastosowanie drugiej warstwy hartowanego (nie plastikowego!) szkła oraz wzmocnionego etui.

Co zrobić, jeśli ekran iPhone’a jest zepsuty?

Przeważnie jednak, jak to w życiu bywa, człowiek mądry jest po szkodzie i trafia na takie poradniki, gdy popsuty wyświetlacz iPhone 11 już stał się faktem.

W pierwszej kolejności należy ustalić charakter zniszczeń – zbicie szybki i uszkodzenie wyświetlacza nie są bowiem tożsame, choć przeważnie uszkodzony mechanicznie wyświetlacz idzie w parze z pękniętą szybką.

Objawy tego, że konieczna będzie wymiana ekranu w iPhone, to artefakty na wyświetlaczu uniemożliwiające prawidłowe pokazywanie treści – czyli ciemne, „rozlane” plamy oraz linie. W tym przypadku także dotyk iPhone nie działa.

Na czym polega wymiana ekranu w iPhone 11?

Wymiana ekranu iPhone 11 to usługa, która powinna spełniać kilka podstawowych warunków, aby jej rezultat był zgodny z zamierzonym. Wybierz serwis iPhone o mocnej pozycji i dobrych opiniach – taki, który działa od lat i nie wygląda jak firma – krzak. Stabilna pozycja przekłada się na inwestycje w rozwój zaplecza technologicznego i umiejętności techników. Z kolei lata doświadczenia to sprawdzeni dostawcy części wymiennych – w praktyce to gwarancja, że do wymiany ekranu iPhone 11 wykorzystany będzie faktycznie oryginalny panel lub zamiennik tylko posiadający pożądane parametry jakościowe.

Naprawa polega na rozmontowaniu obudowy i demontażu osłony oraz głośnika, mikrofonu i modułu Face ID. Wymiana uszkodzonego ekranu na nowy panel wykonywana jest w specjalnej komorze bezpyłowej – chroni to przed dostaniem się zanieczyszczeń do urządzenia. Na koniec części są ponownie montowane, a obudowa zostaje złożona.

Nowy wyświetlacz iPhone 11 posiada wbudowany moduł obsługi dotyku oraz nałożone nowe szkło hartowane. Pod każdym względem jakościowym ekran odpowiada pierwowzorowi, zachowując charakterystyczną dla wyświetlaczy Retina klasę odzwierciedlania barw.

W AppleFix wymiana ekranu iPhone poprzedzana jest podstawową bezpłatną diagnostyką urządzenia, w ramach której weryfikowany jest dostawca wyświetlacza. Zamawiając wymianę ekranu, wybrać możesz albo oryginalny panel OEM, albo wysokiej klasy zamiennik. Obie opcje objęte są półroczną gwarancją. Naprawa trwa około 2 dni roboczych i zwieńczona jest ponownymi testami.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

telefon komórkowy

Wersja do druku