Obrączki ślubne to jeden z najważniejszych symbolów małżeństwa. Wybieramy je raz i z założenia mają nam dobrze służyć przez całe życie. Ich wybór jest tym ważniejszy, że obrączki są tym elementem biżuteryjnym, który większość z nas będzie nosiło codziennie, bez zdejmowania czy zastępowania innymi pierścionkami. W dzisiejszych czasach pary młode mają sporo problemów z wyborem koloru obrączek ślubnych ? największym zainteresowaniem cieszy się biżuteria z żółtego złota i jego białego odpowiednika.

Obrączki ślubne z żółtego złota – klasyczna elegancja i trwała estetyka

Obrączki ślubne wykonane z żółtego złota to najbardziej klasyczny i tradycyjny wybór. Taka biżuteria jest zawsze modna, prezentuje się estetycznie i pasuje właściwie do wszystkiego. Warto bowiem zaznaczyć, że współczesna moda pozwala na łączenie ze sobą różnych kolorów metali – reguły naszych babć, że srebro nie łączy się ze złotem, możemy więc śmiało włożyć do lamusa. Obrączki ślubne z żółtego złota mają jedną, podstawową zaletę – z biegiem czasu nie zmieniają koloru oraz nie ścierają się nawet przy najbardziej intensywnym użytkowaniu. Ich wybór w odpowiedniej próbie pozwala więc cieszyć się blaskiem biżuterii przez praktycznie całe życie.

Na trwałość złotej biżuterii największy wpływ na jej próba. Złoto występuje w kilku próbach, które różnią się między sobą zawartością czystego kruszcu, do którego dodaje się domieszki innych metali w celu utwardzenia biżuterii i przedłużenia jej trwałości. Najlepszym wyborem, który stanowi swoisty kompromis między ceną, a jakością jest próba 585, na którą stawia większość młodych par. Złote obrączki ślubne w próbie 333 są co prawda tańsze i mocniejsze, jednak zawierają zaledwie 33,3% czystego złota, z kolei obrączki o w próbie 750 (75% czystego złota) są bardziej podatne na zarysowania i droższe w zakupie ze względu na większą zawartość czystego kruszcu.

Obrączki ślubne z białego złota – nowoczesna elegancja

Warto zaznaczyć, że złoto występuje w jednym kolorze – żółtym. Określenie białe złoto nie odnosi się więc do innego kruszcu, lecz do zmienionej kolorystyki klasycznego złota. Białego koloru złotej biżuterii nadaje się poprzez zmieszanie czystego stopu złota z niklem lub palladem, które nadają biżuterii słomkowego koloru. Obrączki poddaje się dodatkowo rodowaniu, które sprawia, że biżuteria zyskuje srebrny kolor. Obrączki z białego złota prezentują się nowocześnie i bardziej minimalistycznie oraz są najczęściej wybierane przez osoby, które noszą głównie biżuterię srebrną.

Warto jednak mieć świadomość, że obrączki ślubne z białego złota są mniej trwałe. Cienka warstwa rodu, której biżuteria zawdzięcza swój srebrzysty blask, ma bowiem tendencję do ścierania się z czasem, zwłaszcza jeśli obrączki nosimy na co dzień i nie zdejmujemy ich np. do wykonywania prac domowych. Obrączki ślubne z białego złota na początku zachwycają więc swoim blaskiem, który z czasem jednak słabnie i obniża ich ogólną estetykę. Warto wiec po nie sięgnąć, jeśli nie jest to dla nas problem lub wybierać nierodowane obrączki z białego złota, które jednak będą miały słomkowo-żółtą kolorystykę.

Szeroki wybór produktów ślubnych oferuje sklep ślubny produkty.weselezklasa.pl - również obrączki ślubne, które dostępne są pod adresem www: www.produkty.weselezklasa.pl/kategoria/11/obraczki-slubne/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku