Nadchodzące święta to świetna okazja ku temu, by kupić najbliższym pachnące prezenty. Ulubiony zapach perfum to upominek, który od lat nie wychodzi z mody i sprawia radość zarówno młodszym, jak i starszym, a także kobietom i mężczyznom. W bożonarodzeniowym szale zakupów warto też kierować się przede wszystkim rozsądkiem i szukać atrakcyjnych cenowo ofert – w końcu oszczędność w okresie świątecznym jest na wagę złota. Jakie zapachy są najbardziej popularne? Gdzie znaleźć wyjątkowe propozycje prezentowe?

Woda perfumowana a toaletowa – jaka jest różnica między tymi dwoma produktami?

Wybierając swój ulubiony zapach zazwyczaj używa się terminu „perfumy”. Jest to potoczne stwierdzenie, które na dobre zagościło w życiu codziennym. Warto jednak zaznaczyć, że słowo to nie wyczerpuje tematu i może wprowadzać w błąd, kiedy potrzebne jest sprecyzowanie pewnych kwestii. Różnice pomiędzy wodą perfumowaną i wodą toaletową warto znać przede wszystkim po to, by zwyczajnie wiedzieć, co się kupuje.

Głównym wyznacznikiem tego, czy ma się do czynienia z wodą perfumowaną, czy też wodą toaletową, jest stężenie olejków zapachowych. Pierwszy rodzaj produktu posiada ich od 10 do 15%, a drugi od 5 do 10%. Z tego względu woda perfumowana zaliczana jest do trwałych kosmetyków, które pozwalają utrzymać zapach na skórze nawet do doby. Wyróżniają się też większą intensywnością. Z kolei woda toaletowa ma bardziej subtelny zapach i mniejszą trwałość.

Te różnice sprawiają, że wodę perfumowaną najczęściej wybiera się na specjalne okazje lub w sezonie zimowym – wtedy „cięższe” wonie są najbardziej poszukiwane. Wody toaletowe – podobnie jak mgiełki do ciała, które mają jeszcze niższą trwałość – są polecane głównie na letnie dni lub na co dzień, kiedy to preferuje się subtelne i mało duszące zapachy.


Woda toaletowa a perfumy

Pozostając w temacie klasyfikacji produktów zapachowych warto dodać, że prawdziwe perfumy (nie te w znaczeniu potocznym) są ekskluzywnym towarem. Wyróżniają się bardzo dużą trwałością i są zbyt intensywne do używania ich na co dzień. Stężenie olejków zapachowych w perfumach to 25-43%, a ich ceny wahają się w okolicach kilku tysięcy złotych. Ze względu na luksusowość produktu w drogeriach dostępne są głównie wody perfumowane i toaletowe.


Zapachowe szaleństwo, czyli jak wybrać prezent, który się spodoba

Wybór prezentu zapachowego to spore wyzwanie – trzeba wiedzieć, jaki gust ma osoba, którą się obdarowuje. Pomocne w tym przypadku mogą być zestawy kosmetyków lub wody toaletowe i perfumowane znanych marek. Na upominek idealnie nadają się produkty sygnowane znanymi nazwiskami. Wymienić tutaj można m.in. Naomi Campbell, Beyonce lub Katy Perry. Taki podarunki są niebanalne i – przede wszystkim – dobrej jakości.


Oferty dla każdego

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert? W okresie świątecznym można zauważyć wiele promocji – zarówno sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Ta druga opcja ma jednak znacznie więcej propozycji i okazji. Kody rabatowe Sephora (można je znaleźć na Rabtio.com) są dobrym wyborem dla osób, które planują większe drogeryjne zakupy. Korzystanie z takich kuponów pozwala zaoszczędzić niemałą kwotę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku