Współczesny kanon piękna obejmuje m.in. regularne i łagodne rysy twarzy, śnieżnobiały uśmiech oraz gęste i lśniące włosy. W kontekście sylwetki najważniejsza jest jej smukłość, brak widocznego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wyrzeźbione mięśnie. Nie każdy ma czas lub ochotę na długie i żmudne trenowanie na siłowni w celu uzyskania wymarzonej figury. Na szczęście medycyna estetyczna umożliwia pozbycie się miejscowej otyłości oraz zbudowanie masy mięśniowej szybko i bez wysiłku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj zalety elektrostymulacji Sculpting Pro!

Co to jest elektrostymulacja Sculpting Pro?

Elektrostymulacja to zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujący technologię HIFEM (ang. High-Intensity Focused Electromagnetic). Jego celem jest redukcja tkanki tłuszczowej oraz rozbudowanie masy mięśniowej pacjenta za pomocą fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości. W Klinice Medycyny Estetycznej i Przeszczepu włosów Novoderm w Łodzi elektrostymulacja jest przeprowadzana przy pomocy najnowocześniejszego na rynku urządzenia medycznego Sculpting Pro.

Procedura umożliwia wyszczuplanie bez siłowni, redukcję cellulitu oraz rzeźbienie ciała pacjenta w takich miejscach, jak brzuch, pośladki czy uda. Dzięki zabiegowi elektrostymulacji Sculpting Pro pozbędziesz się otyłości brzusznej i boczków, a po kilku sesjach zabiegowych zobaczysz w lustrze delikatnie zarysowane mięśnie wybranej partii ciała. Poprawi się również napięcie Twojej skóry – stanie się ona bardziej jędrna i sprężysta.

Jak to działa? Urządzenie medyczne Sculpting Pro emituje fale o wysokiej częstotliwości, które wywołują skurcze podobne do tych, jakie towarzyszą mięśniom podczas treningu na siłowni. Możliwe jest także odczuwanie wibracji i delikatnego mrowienia ciała.

Różnica pomiędzy zabiegiem a tradycyjnymi ćwiczeniami jest związana z ich skutecznością. Elektrostymulacja wywołuje efekty porównywalne do tych, które można osiągnąć po wykonaniu 20 tysięcy przysiadów lub brzuszków (w zależności od stymulowanego obszaru ciała). Rezultaty uwidaczniają się stopniowo w ciągu 2-4 tygodni po zabiegu. Średni poziom redukcji tkanki tłuszczowej u pacjentów wynosi ok. 16%, natomiast przyrost masy mięśniowej oscyluje w granicach 19%.

Warto podkreślić, że elektrostymulacja jest procedurą nieinwazyjną, bezpieczną i bezbolesną. Pojedyncza sesja trwa od 30 do 45 minut. Zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów, przy czym ich dokładna liczba zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta, a także od oczekiwanych przez niego rezultatów. Satysfakcjonujące efekty można osiągnąć już po 4 sesjach wykonanych w tygodniowych odstępach czasowych.

Sculpting Pro – wskazania i przeciwwskazania

Celem elektrostymulacji jest przede wszystkim zmiana kształtu sylwetki pacjenta. Osoby decydujące się na ten zabieg mogą liczyć na następujące rezultaty:

 • usunięcie tkanki tłuszczowej,
 • wyrzeźbienie mięśni brzucha,
 • redukcja cellulitu,
 • ujędrnienie i napięcie pośladków,
 • poprawa napięcia mięśni,
 • wysmuklenie ud,
 • zmniejszenie obwodów ciała,
 • naprężenie i ujędrnienie skóry,
 • ogólna poprawa wyglądu.

Elektrostymulacja jest także wykorzystywana w rehabilitacji i fizjoterapii, jako sposób na wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych m.in. za utrzymywanie kręgosłupa we właściwej pozycji.

Zabieg Sculpting Pro nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jak każda procedura medyczna, jest poprzedzony konsultacją lekarską, w czasie której ustalane są szczegóły, takie jak obszar zabiegowy i oczekiwane rezultaty. W czasie wizyty należy także wykluczyć przeciwwskazania. Należą do nich:

 • ciąża i laktacja,
 • choroba nowotworowa,
 • metalowe implanty lub biżuteria w obszarze zabiegowym,
 • nadciśnienie tętnicze.

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Przez kilka dni po elektrostymulacji pacjent może odczuwać zmęczenie mięśni o intensywności porównywalnej do tej, jakiej doświadcza się po intensywnym treningu na siłowni. Nie ma konieczności odbycia rekonwalescencji ani stosowania się do specjalnych zaleceń pozabiegowych.
 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku