Szacuje się, że niepłodność dotyka około 1,5 miliona par, co stanowi około dwudziestu procent populacji w wieku rozrodczym. Liczby wskazują jak poważny to problem, który wymaga bardzo specjalistycznego podejścia. U jego postaw powinna znaleźć się pogłębiona diagnostyka oraz bardzo indywidualne podejście do każdego pacjenta. Taka postawa cechuje jedynie najlepsze ośrodki leczenia niepłodności, w tym klinikę in vitro Gyncentrum.

 

Klinika in vitro Katowice   

Klinika leczenia niepłodności Gyncentrum w Katowicach to wiodący ośrodek zajmujący się leczeniem niepłodności. Wysoka pozycja podmiotu w rankingach dotyczących tego typu ośrodków wynika przede wszystkim z faktu, że impulsem do jego powstania było umożliwienie pacjentom spełnienia marzenia o posiadaniu dziecka przy zachowaniu jak najwyższych standardów medycznych. Takie podejście pozostało niezmienne, a dzięki zaangażowaniu osób współtworzących ośrodek, w tym specjalistów z dziedziny endokrynologii, ginekologii, położnictwa, urologii, embriologii, a nawet seksuologii, psychologii i dietetyki powstało miejsce, które w kompleksowy sposób wspiera pary w trudnej walce o upragnione szczecie. To sprawia, że klinika in vitro Gyncentrum stawiając na precyzję, drobiazgową diagnostykę oraz zaawansowane i zindywidualizowane leczenie każdej danej pary może poszczycić się bardzo wysoką skutecznością stosowanych procedur. Rocznie w klinice wykonywanych jest ponad 1000 zapłodnień z wykorzystaniem metod IMSI czy ICSI. Ponadto, klinika in vitro Gyncentrum jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła diagnostykę preimplantacyjną PGD, która pozwala zdiagnozować oraz ograniczyć możliwość przeniesienia na dziecko ponad stu chorób genetycznych. Pełna lista kompleksowych usług, które oferuje klinika in vitro Katowice Gyncentrum dostępna jest na stronie: gyncentrum.pl.

Procedura In vitro z komórką dawczyni w klinice Gyncentrum

Procedura in vitro wykorzystująca komórki pochodzące od anonimowych dawczyń to dla wielu kobiet jedyna droga prowadząca ku upragnionemu macierzyństwu, w przypadku których problem niepłodności związany jest z brakiem lub niską jakością własnych komórek jajowych czy obniżoną rezerwą jajnikową, która sygnalizowana jest niskim poziomem AMH. Ponadto, program in vitro z komórką dawczyni skierowany jest do kobiet cierpiących na zespół przedwczesnego wygaśnięcia funkcji jajników oraz tych, które doświadczyły wielokrotnych poronień, nieudanych prób zapłodnienia pozaustrojowego IVF, a także przeszły zabieg usunięcia jajników, terapię przeciwnowotworową czy są obciążone chorobami genetycznymi.

Przebieg i wysoka skuteczność programu in vitro z komórką dawczyni w klinice Gyncentrum
Na wysoką skuteczność programu obejmującego biorstwo komórek jajowych wynoszące ponad 60 procent wpływa optymalne dopasowanie dawczyni w zakresie cech fenotypowych, jak również jej restrykcyjna kwalifikacja do programu, pogłębiona diagnostyka genotypowa oraz procedury wspomagające proces zapłodnienia, w tym na przykład Assisted hatching. Na wysoką skuteczność podejmowanych działań wpływa również fakt, że klinika in vitro Gyncentrum jako jedyna w kraju daje gwarancję uzyskania czterech zarodków dobrej klasy z trzeciej doby po zapłodnieniu. Co istotne, Bank Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum zapewnia pełną anonimowość oraz bezpieczeństwo prowadzonych procedur. Ponadto, pracowników kliniki in vitro Gyncentrum cechuje profesjonalizm, a jednocześnie niezwykła empatia, szacunek i holistyczne podejście do każdego pacjenta.

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku