Praca na zmiany rzeczywiście potrafi rozregulować metabolizm, ale też doprowadzić do problemów ze snem. Cóż, ze względów zdrowotnych nie jest polecana. W końcu organizm lubi rutynę i to rzecz jasna zdrową rutynę. Dlatego, pracując na kilka zmian, trzeba naprawdę się starać, by jakoś zapewnić sobie w miarę dobry tryb życia, co nie jest łatwe. A jeszcze trudniejsze wydaje się zaplanowanie diety, szczególnie gdy zależy nam na zdrowej diecie.

Praca na zmiany – wady


Nie ma się co oszukiwać, że praca na zmiany jest miła, fajna i przyjemna. Jeżeli przez tydzień pracuje się na nocną zmianę, to organizm jest naprawdę rozregulowany. W końcu w dzień się wtedy śpi, a nocą pracuje, a międzyczasie trzeba jeszcze jeść, nie wspominając już o potrzebach fizjologicznych. Także praca na późne zmiany popołudniowe nie jest dobra. Najlepiej pracować na rano, ale cóż, nie każdy ma taką możliwość. Na szczęście nie oznacza to wcale, że nie można zaplanować zdrowej diety. Przyda się trochę pomysłowości, jeszcze więcej kreatywności, ale też life hacki. Na szczęście można pójść też na łatwiznę – ale o tym za chwilę.

Gotuj raz w tygodniu

Gotowanie nie jest może najprzyjemniejszą czynnością, gdy jest się zmęczonym, a przecież jeść trzeba. Można owszem jadać jedzenie śmieciowe, ale jednak nie jest to dobre rozwiązanie, a dokładniej jest to bardzo głupie rozwiązanie. Wszak jedząc fast foody przytyjecie – choć to naprawdę jest najmniejszy problem. Zdecydowanie większe jest to, że takie jedzenie bardzo negatywnie wpływa na organizm. Nie tylko zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, ale też ryzyko cukrzycy bardzo rośnie i to nadal nie koniec, bo do tego jeszcze ryzyko niektórych nowotworów wzrasta, choćby jelita grubego. Zatem trzeba zdrowo się odżywiać, a można to robić, jeżeli będziecie przygotowywać zbilansowane posiłki. Tutaj zawsze możecie skorzystać z naszego life hacka, czyli gotować w jeden dzień kilka dań, a potem je mrozić i już na tydzień macie menu. Oczywiście trzeba jeszcze pójść do sklepu, ale zakupy także możecie robić raz na tydzień czy dwa, wszak zawsze pieczywo można mrozić.

A może jedzenie mrożonek

"Lepszy rydz niż nic" – tym zdaniem możemy podsumować nasz kolejny pomysł. A jest nim przygotowywanie posiłków na bazie mrożonek. Wystarczy tylko wrzucić mrożone warzywa do garnka i gotować. Możecie w międzyczasie ugotować filet z indyka i dodać do zupy. Będzie wtedy pożywniejsza. Dobrze sprawdzają się też warzywa na patelnię. Do nich z kolei wystarczy dodać uduszoną wcześniej na parze białą rybę. Oczywiście takie rozwiązanie nie jest idealne, ale zawsze lepsze niż żadne. Niestety jego wadą jest smak. O jeden czy dwa dni można jeść gotowane warzywa czy warzywa na patelnię, ale takie menu szybko się znudzi – nawet bardzo szybko. Wtedy pragniemy zmian i niestety może się okazać, że znowu sięgamy po jedzenie śmieciowe, które swoją droga może uzależniać. Ale jest jeszcze jedna opcja i jest to nasza ulubiona opcja, która wpisuje się w zasadę, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać...


Catering dietetyczny – dla zdrowia, smaku i oszczędności, czyli właśnie dla Ciebie

Skoro każdy z nas wie, że lepiej sobie życie ułatwiać, a nie utrudniać, warto postawić na catering dietetyczny. Do wyboru macie różne opcje. Możecie zdecydować się na wersję z mięsem czy samą rybą, ale jest też opcja dla ćwiczących, czy też dla osób chorujących na celiakię. Zatem można odnieść wrażenie, że dla każdego, bo i weganie i wegetarianie znajdą coś dla siebie. Wystarczy tylko wybrać dobrą firmę, potem catering, zamówić i zostanie on dostarczony w wybrane przez Was miejsce. Skoro nadal będziecie chodzić na zmiany, to przynajmniej będziecie mogli cieszyć się smacznym jedzeniem. Pamiętajcie, że pracując na 3 zmiany często pojawiają się problemy ze snem, gdyż dochodzi do przestawienia organizmu z trybu nocnego na dzienny, a także z dziennego na nocny. Niestety może okazać się, że sen będzie też gorszej jakości, co skutkować będzie przemęczeniem, ale i stałym uczuciem zmęczenia.


Koniecznie skorzystajcie z naszych rad albo przynajmniej z jednej rady dotyczącej cateringu dietetycznego. I jeżeli macie możliwość pracowania tylko na jedną zmianę rano, to dwa razy się nie zastanawiajcie, nawet jeżeli nie lubicie wcześniej wstawać.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku